Videti jedan post
Star 27.02.2012, 12:31   #16
gogi-japanac
Vredan član društva
 
gogi-japanac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.04.2008
Mjesto: Beograd
Godina: 41
Postovi: 159
Downloads: 1373
Uploads: 32
Rekao HVALA: 11
Zahvalili mu 19 puta u 18 Postova
Instrumenti: Kawai K1m,Yamaha Montage & Korg Pa4x
Interesi: Brazilian Jiu Jitsu & Xbox 360
gogi-japanac befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Idee

Sempler kao sempler je bolji na Tyros 2 u odnosu na Korg Pa2x pa i Pa3x (to ces lako utvrditi i uveriti se tako sto ces usemplovati u nekom tonskom studiju npr. bass gitaru i ubaciti u obe klavijature).....Posle toga ce ti biti sve jasno "ko dan" o reprodukciji semplova obe klavijature.

Memorija za skladistenje semplova u T-2 je 512MB (mislim da je dogradiva do 1GB.....nisam siguran)

Memorija na Pa2x je maksimalnih 256MB

Mana T-2 je ta da je kuciste plasticno i osetljivo,tasteri koji su u boji kucista brzo matiraju od koriscenja......Dobra stvar sto se tice tastera su veliki tasteri za promenu varijacija,introa,endinga i registracija koji su dosta bolje osvetljeni u odnosu na Pa2x (prednost kad se svira u nekim mracnim prostorijama).

S'druge strane Pa2x ima kuciste koje je odradjeno da bude vecno (veoma je kvalitetno i masivno),tasteri ne matiru od koriscenja,takodje retro drvene stranice su stvarno lep detalj na Pa2x.

Sto se tice dirki.....To je stvar ukusa.....Poluotezane su na oba modela......Meni licno je bilo lakse odsvirati tehnicke stvari na T-2 nego na Pa2x.........Opet,to je stvar ukusa i navike.

Za Pa2x imas semplove i kojekakve setove gde god se okrenes dok za T-2 je to dosta slabije (gotovo nikako) i niko ti ih nece pokloniti za T-2,naprotiv,prodavace ti po cenama od 300 do 400 eura.

T-2 je dosta zavistan od racunara (sto se tice programiranja Voice-a) dok na Pa2x sve radis trenutno u klavijaturi.

Portamento na Pa2x je identican kao na DX serijama (najbolji fingered portamento) dok na T-2 takav portamento ne postoji (postoji,ali nije to kao na DX).

Sto se tice ritam sekcije Drum/Bass dajem prednost T-2......Masivniji i bombasticniji ton u odnosu na plasticni ton Korga.

Ovo ti pisem kao bivsi korisnik T-2 i Pa2x,a ne kao neki pristrasnik "Korgovac" ili "Jamahas".

Izbor je na tebi a moj savet je da kupis Pa2x.......Mislim da bi se brze uklopio i manje bi te glava bolela.


Pozdrav i srecna kupovina ! ! !
__________________
Bolje Je Da Se Muskarac Rodi I Bez "One" Stvari Nego Bez Srece......Ako Ima Srecu Porasce Mu I Ona Stvar



-Mirko Filipovic-

Promijenjeno od gogi-japanac (27.02.2012 u 12:32 sati)
gogi-japanac je offline   Reply With Quote