Tema: Sta je to?
Videti jedan post
Star 11.08.2008, 19:13   #29
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Svaka cast!!

Probao sam program pa da iznesem svoje utiske.
Prvo da kazem da sam odusevljen kako to radi i da cestitam G.Vaxteru na ideji i resenju problema koji je mucio mnoge klavijaturiste.
E sad imao bih nekoliko primedbi mada su to vise sugestije kako da se programu da zavrsnica,a te primedbe su proizasle iz nekih mojih potreba prilikom sviranja i nisu plod neke zavisti ili zlobe.
Ja inace imam Roland EXR-E2 i zelim da ga koristim u kombinaciji sa racunarom koji sam nedavno nabavio ASUS Eee Pc surf.
Problem koji se pojavio je nemogucnost da korisnicki interfejs programa prilagodim rezoluciji 800x480 kao i nemogucnost da pratim da li je terca ukljucena ili nije posto se donji deo programa ne vidi(nije lose da ceo program promeni boju kada je teca ukljucena)Predlazem da se za ukljucivanje i iskljucivanje koristi samo Space ali tako da upotreba misa ne iskljucuje ovu opciju.Hocu da kazem da ako zelim da promenim tercu moram da koristim misa a to onemoguci upotrebu space tastera pa moram da koristim f10 i f11.Predlazem da se za terce napravi neka vrsta slotova u vidu tabele u tri kolone sa po 12 polja.Polje koje je u upotrebi da bude osvetljeno a da izbor polja bude moguc i pomocu strelica i pomocu odgovarajucih slova.Zasto tri kolone sa po 12 polja? Dve za gornje terce(dve vrste lestvica od kojih jedna moze i za dur i mol-intervali dok druga mislim da bese za melodijske lestvice) i jedna za donje.
Sledeci problem koji se pojavio je da ako zelim da u toku sviranja ugasim tercu obavezno ostane jedan ton da svira.Ne znam da li postoji mogucnost da se uputi zahtev u samom programu da se poslednji ton pre gasenja terci iskljuci.
Editor nisam mogao da otvorim na laptopu dok ja na desktopu radio dobro.
Prilikom sviranja dual boja nije lose da se ponudi mogucnost da se dual boji iskljuci terca posto svira terce na obe boje.Nema potrebe za promenom oktave vise od +/-1.
Volume kontrole kod mene ne rade.
Da ne zaboravim prilikom koriscenja midi boja iz kompjutera javlja se kasnjenje(moze neki efekat za te boje da ima) ne verujem da je to zbog brzine procesora i bio bi zahvalan ako neko zna kako taj problem da resim.
Nije lose kada bi sam izgled programa bio malo ozbiljniji to jest da bude u tamnijim bojama kao neko estetsko graficko resenje.
Inace ponovo da kazem sve cestitke autoru,sigurno ima jos onih koji su kao i ja zainteresovani za kupovinu i razvoj ovakvog programa.Tek kada program bude finalizovan,legalizovan i dobro zasticen a naravno posle dobre reklame onda moze da se ocekuje veca potraznja a samim tim i zarada.
Ponovo sve pohvale!!!

Promijenjeno od Boban010 (11.08.2008 u 19:17 sati)
Boban010 je offline