Videti jedan post
Star 25.02.2018, 15:34   #842
Drone
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 08.02.2018
Postovi: 27
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 2 Postova
Drone ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da se zahvalim na uredjenju posta,a kad sam vec ovde da dodam neke opaske koje nisam u predhodnom postu,a odnosi se na neke uobicajene fabricke boje.
Posto sam narodnjak tezgaros nisam merodavan da komentarisem klavire,e.klavire i organe,za moje potrebe su sasvim dovoljni,ali i sa mojim skromnim znanjem vezanim za ove instrumente ponekad mi je nedostajo Korgov M1 Piano a narocito DX FM Piano sa Yamahe(mozda je subjektivna nostalgija jer su ovo instrumenti moje mladosti)
Stringsovi kao i na svakom Rolandu odlicni,a ima ih i u ovim Etno,Orijent,Turskim koji su 'specijalizovani' za odredjeni stil muzike.
Brasovi su takvi,da je Roland ovde prevazisao sebe,bukvalno kao da su radjeni po mom ukusu,tako da ne znam ni sam koji je od kojeg bolji.
Gitare elektricne i distorzije,overdrajvove nisam jos stigao da malo bolje proucim tako da cu o njima pisati za koji dan.
Zamalo da zaboravim da pomenem tamburaske instrumente,a to verovatno zanima posebno kolege iz Vojvodine i Slavonije.Vecina instrumenata je odlicna,mada ima jedno dva tri koja me nisu bas odusevila.Ima cak i fabricki ritam za tamburaske pesme,a i varijacija cetiri u ritmu Dvojka je na tu temu.Ima lepa cimbala,da ne zaboravim.
Od orijentalnih i turskih instrumenata ima sve za koje sam ja cuo i do odlicno zvuci.Za orijentalne,turske,egipatske,magreb ritmove nisam kompetentan da pisem,ali s obzirom da sam cesto letovao u Turskoj,Egiptu i Tunisu I imao priliku da cujem tamosnje aranzeriste u kaficima,neverujem da bi bili zadovoljni.
Dodato:
Ti orijentalni ritmovi su pre namenjeni Evropljanima koji zele da sviraju orijentalnu muziku,nego Turcima(ako se secate da su i Roland,Korg i Yamaha imali pokusaje da prave orijentalne verzije,a retko cete videti ove instrumente po ozbiljnim lokalima u Turskoj,Egiptu ili Tunisu.Tamo ozbiljni sviraci sviraju kao i ovde PaX,Tyros ili Ketron)
Eto da ne duzim.Sve u svemu,ovo je odlican instrument za tezgarosa narodnjaka(tu ubrajam sebe)za relativno pristojnu cenu.
Posto ovde ima kolega koji se bave pop i rok muzikom,a odluce se za EA7,morace malo da se pozabave doterivanjem ritmova,jer ne verujem da ce na 'prvu' biti zadovoljni.
Iskreno ja sam imao dilemu izmedju EA7 i nekoliko klavijatura iz Korgove Pa serije,odlucio sam se za ovu klavijaturu,jer sam zeleo da malo promenim nesto,i prekinem beskonacni niz kupovine Pa aranzera.Za sada sam veoma zadovoljan.
Dodato:
Da zavrsim moje utiske ove klavijature i napisem nesto o gitarama koje sam izostavio.U predhodnom postu sam napisao da su akusticne gitare losije u odnosu na Korga i Yamahu.Preslusao sam jos jednom pazljivo,i na drugo,pazljivije slusanje zvuce mi malo bolje,ali i dalje nisu na trenutnom nivou Korga i Yamahe.Naravno pricam o akusticnim gitarama za solo.U aranzeru,kada je stavite na mesto ritam gitare(sto mi tezgarosi kazemo 'kontre')radi odlicno,pogotovo ako date malo 'cut off'.
Elektricne gitare,da ih tako nazovem a tu mislim na klin,mjut,fank i slicno,su od prilike kao i na ranijim Rolandovim klavijaturama,uz par nekih novijih.U East Europe banci imate nekoliko odlicnih gitara za ritam,bolje od vecine dostupnih semplova.Odlicno rade i ako ritam svirate 'rucno'(bas i kontra),pogotovo su prelepe dve gitare,na jaci stisak dirke prelaze u tremolo.
Distorzije,overdrajvovi,rifovane gitare odradjuju posao,ali nista posebno,po meni mnogo losije nego kod Korga i Yamahe(istini za volju koristio sam ih bez dodavanja efekata,samo sa reverbom)Ima nekoliko interesantnih,za mene novih koje popravljaju utisak.
To bi odprilike bilo to sto se tice opisa ove klavijature od mene.Mogao bih da dodam da je portamento dobar(nisam ga probao na nekim fabrickim bojama vec na semplovima tipa CZ i DX)
Dodato:
Takodje bih pohvalio tastere koji se nalaze odmah iznad pic bendera,kojima mozete dodeliti razne funkcije(od ukljucivanja portamenta,mjutiranja odredjenih partova do tap tempa ili akceleracije ritma sto znaci da stisnete taster nastavite da svirate a ritam se postepeno ubrzava ili usporava)
Dodato:

Dodao bih jos da je klavijatura solidno izradjena,da su dirke za moj ukus takodje dobre(u odnosu na Pa800,700,600...neupredivo bolje),da je East Europe banka nesto novo i veoma,veoma dobro,da klizaci izmedju dva ekrana i tasteri iznad pic bendera daju klavijaturi profesionalni i 'skuplji' izgled i na kraju najbitnija stvar SEMPLER koji je najzad stigao i na Rolandove aranzere.
Dodato:
Nadam se su ovi moji postovi bili od koristi,jer sam se trudio da dam realan prikaz ovog instrumenta sa svim njegovim dobrim i losim stranama.

Promijenjeno od casper (26.02.2018 u 21:49 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Drone je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, Drone, za koristan post:
andjela987 (26.02.2018), SMusic studio (27.02.2018)