Videti jedan post
Star 03.12.2021, 01:26   #1
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.159
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Rotes Gesicht Genos - 4 godine kasnije

Možda ne bih niti otvarao ovu temu ali ovih je dana došao Update 2.10. To je bio okidač koji me koji inspirirao da se prisjetim kupovine Genosa koja se dogodila otprilike u ovo vrijeme prije četiri godine. Spomenuti Update je omogućio par običnih stvari koje su trebale biti urađene u Genos od samog početka. Ali kažu u narodu, bolje ikad nego nikad. Međutim, kada se prisjetim nekih drugih promjena, moram priznati da je njihov opseg popriličan. Devet nadogradnji do sada nisu bile samo popravak sustava i krpanje rupa. U svakoj od njih je bilo dosta novina, a pogotovo na Verziji 2.0 koja je bila poprilično opsežna. U praksi to znači ovo, kupio sam instrument s jednom specifikacijom, dobio sam dodatni bonus i potpuno nove funkcije. Netko će reći, to je obaveza Yamahe, netko drugi da to nije ništa posebno, a netko treći da im to ništa ne vrijedi ako ne ugrade 56 band eq na doboš. Da li su ove tri skupine u pravu, procijenite sami.

Evo važnijih dodataka na klavijaturi:
  1. Višekanalni audio snimač
  2. Pretraživanje za kategorije Voice, Style, Song, Multi Pad i Playlist
  3. Sviranje Audio Stylova direktno s USB sticka
  4. Brojač taktova (prikaz na gornjem dijelu ekrana)
  5. Jedna datoteka može biti do 4MB
  6. U mapi može biti do 2 500 datoteka
  7. Dodan Glasovni vodić za slijepe osobe
  8. Vanjski ekran je moguć uz dodatni konverter
  9. Song može biti do 3MB
  10. Novi izgled glavnog ekrana
  11. Dodana opcija Chord Looper
  12. Reset Style na TAP gumbu
  13. Nove karakteristike na Crossfade u Mono Type
  14. Novi Portamento Mono Type
  15. Odvojeni Scale Tune na Partovima (omogućene TERCE)
  16. Slaganje Playlista po abecedi
  17. Unošenje nepravilnih mjera u Style Cretoru
  18. Kreiranje Favorite zvukova i ritmova
  19. User efekti 30 komada
  20. Proširena Expansion memorija na 3GB

Koga zanima može pogledati popis svega.
https://europe.yamaha.com/en/support...irm_genos.html
Ima dosta sitnica koje su ljudima nedostajale, a ih nisam stavio na popis. Ima i mnogo pokrpanih rupa u sustavu ali uvijek se radilo o sitnim popravcima. Uostalom, to dokazuje kvalitetu Genosa jer u ove četiri godine nije bilo ozbiljnih grešaka kod većeg broja korisnika.
I kao šlag na kraju, Yamaha dozvoli besplatan download za sve pakete. Praktički smo dobili na poklon mnogo kvalitetnog materijala u vrijednosti od više stotina eura.
Mislim da niti najveći optimisti nisu očekivali ovako nešto.

Znam de će nakon svega par nezadovoljnika i dalje plakati za onim 56bandEQ, ali treba biti realan. Ovaj instrument je opravdao očekivanja i za mene vrijedi svaku lipu koja sam izdvojio. Uvijek ima prostora za poboljšanja ali rekao bih da se više radi o prenemaganju nego stvarnoj potrebi. Uostalom, treba nešto ostaviti i za Genos 2. (nadam se da ga nećemo još dugo čekati)

Već dugo nisam pisao opširne postove, a moji "romani" o Genosu od prije su nestali negdje duboko u forumu.
Zato nije zgorega napraviti podsjetnik i staviti na hrpu ova 4 linka za sve one koji žele malo (od)lutati u prošlo(m) vremenu.


Genos Show (9-2017 * 10-2017)

Genos - dobrodošli u novi svijet aranžera (10-2017 * 06-2020)

Genos recenzija (11-2017 * 10-2019)

Yamaha Genos Version 2.0 (10-2019 * 12-2021)

Promijenjeno od casper (26.11.2022 u 08:46 sati) Razlog: sitne stilske korekcije
casper je offline   Reply With Quote
Ćlan 3 Vam se zahvalio, casper, za koristan post:
Bokic (03.12.2021), Dule Va (05.12.2021), tyros2 (03.12.2021)