Videti jedan post
Star 23.03.2013, 21:11   #13
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Naravno da mozes dobiti odgovor na tvoje pitanje. Vec sam ti napisao da ces to sve tesko rijesiti samo kompresorom jer DSP kod pojedinih aktivnih sistema se iskljucivo napravljein i proracunat za zvucnike i konstrukciju doticnih boxova. Medjutim, moze se dobiti izvjesno vece poboljsanje i u tom smislu koji ti pominjes i to upotrebom dobrog Multi-Band kompresora koji ce se nalaziti izmedju Main Outa miksera i aktivnih kutija. Ovo znaci da se tu ne radi samo o pukom subjektivnom povecanju levela signala vec i o jednoj "nuzpojavi" koja se sastoji u boljem definisanju pojedinih instrumenata ili vokala u zvucnoj slici a samim tim i daleko vecoj razumljivosti i na vecoj udaljenosti od izvora zvuka. Mislim da je to sto te interesovalo kada si postavljao pitanje. Imaj na umu da je za ovo odgovorna i pravilna postavka zvucnih kutija, kao i sam kvalitet aktivnog sistema koji koristis, tako da ne ocekujes da ce Multi Band kompresor, pa makar i najbolji bio, moci da neutralise nekakve eventualne ogromne mane aktivnog sistema. Drugim rijecima, od g**ana se pita ne pravi.

Promijenjeno od tranzit (23.03.2013 u 21:14 sati)
tranzit je offline