Videti jedan post
Star 12.10.2010, 09:10   #4
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja sviram i imam Paolo soprani iz sezdesete godine,i to je porodicna firma brace Soprani medu i kojima je i Setimio,To je jedna od firmi koje su pravile i jeftinije i skuplje harmonike,hocu reci skolske,dok guerini ili Dalapa nemaju takvih modela i oni su zasluzeno na vrhu.Guerini,Dalape a izmedju je u gueriniju napravljen jedan model koji je zamisljen da bude izmedju Guerini i Dalape a to je Sonola.Tako pise na zvanicnom sajtu majstora iz Kastelfidarda.Soprani gharmonike su na nekom cetvrtom mestu,stim da su se braca soprani krajem 50 tih god dogovorili da naprave "najbolju" harmoniku i to je cuveni artist VI ali njih ima malo a ostalo jesu originali ali nikad nece biti kao sto su one prve.U svakom slucaju kolega je dobro rekao da ta S Soprani harmonika je otprilike te cene stim da je u toj klasi zasigurno jedna od najboljih.Ovo sto sam napisao sam procitao,tako da ne bih otvarao novu temu da nebi prekrsio pravila,/ako vec nisam/Veliki pozdrav svima,i dragi kolega kupi takvu harmoniku,neces se pokajati,ja sam svojevremeno imao tkvu ali P.Soprani otprilike sve isto,imala je vrlo lep i mekan ton,a i prodao sam je vrlo dobro.
Dodato:
Jos samo da dodam Setimija ima i Slavko Mitrovic, i Mica Jankovic,i Pavke ima ali mu ne izlazi is sobe,Dragan Aleksandric ima isto ali ne tu vrhunsku,tu je navodno prodao Bosancu i td

Promijenjeno od VUNIMRAV (12.10.2010 u 09:21 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote