Videti jedan post
Star 27.12.2007, 02:33   #17
milanceshow
Nishki
 
milanceshow's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.12.2007
Mjesto: Srbija,Nis-Prokuplje
Postovi: 1.332
Downloads: 538
Uploads: 16
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 83 puta u 69 Postova
Instrumenti: Roland E80 i FantomG
Interesi: Heklanje....
milanceshow ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
milanceshow pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Upravo tako ZVEKAN-e.
Pre dve nedelje sam radio u jednom lokalu.U 9:45 je dosla ISPEKCIJA RADA.Trazili su UGOVOR O DELU i LICENCU.Ja sam njima dao ugovor i potvrdu-licencu jednog muzickog udruzenja pod nazivom "UDRUZENJE MUZICARA SRBIJE".U roku od 10 dana je stiglo resenje iz ispekcije rada u kom se nalaze vlasniku lokala-poslodavcu da raskine ugovor samnom jer ja nisam bio ispravan t.j. nisam imao vazecu licencu.
Ja sam sutra dan otisao do ispekcije rada i razgovarao sa ispektorima.Ljudi su mi rekli ovako: Da su dobili dopis da izvrse kontrolu nad muzicarima i da su ogorceni zbog toga.Pa su sami poceli da pljuju na Branimira Djokica,jer covek drzi MONOPOL nad licencama.
I rekli su mi da je sam Branimir Djokic dolazio u ispekciju rada da ih kritikuje jer u njihovom okrugu ima naj manje prijava. t.j. da nisu kontrolisali svadbena veselja,a kafice i kafane jesu.
Znaci da ON (Branimir Djokic) direktno utice na to da se vrsi HAJKA na nas muzicare.
Pa je onda jedna inspektorka uzela da mi procita sta pise u tom dopisu Branimira Djokica ispekciji rada.Ja sam samo slusao i ostao bez teksta.
Onda sam otiso u udruzenje "HARMONIJA" u Nisu i izvadio sve papire i licencu."Harmonija" nije pod Branimirom Djokicem ,ali su mi izdali licencu za koju garantuju da je legalna i savaki inspektor kome nije jasno da je ta LICENCA legalna moze pozvati pravnika iz udruzenja "HARMONIJA" pa ce mu ovaj sve objasniti.
Sad nemam problema sa licencom.
Ja sam sa pravnikom iz udruzenja proveo pola dana pricajuci o LICENCI I UGOVORIMA.
1.LICENCE VISE NA VAZE
2.UGOVORE O DELU MORATE DA SKLAPATE
3.Kada vas gazda lokala angazuje bitno je da nije clan "UNIJA PREDUZETNIKA" jer ne podlaze zakonu o kolektivnom ugovoru.

I jos jednom da se ponovim:
Ja sam za to da Branimir Djokic i Ja uzmemo svoje instrumente i da vidimo ko kome treba da izda "LICENCU". ---Ovo je moj javni poziv Branimiru Djokicu---

--DOLE MONOPOL--
milanceshow je offline   Reply With Quote