Videti jedan post
Star 18.03.2011, 16:11   #19
tajna92
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 14.12.2005
Postovi: 5
Downloads: 35
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
tajna92 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Ausrufezeichen OS od PA80 u PA50 - "VAZNO"

Drage kolege,
mnogo sam postova procitao o navodnom "modifikovanom" OS od pa80, za pa50...

Evo ovako, licno sam ubacivao u pa50 OS od PA80 i PA50SD radi navodno boljeg citanja informacija sa USB emulatora...

Sve sto cete dobiti ovim potezom je sledece:

OS od PA50SD u PA50 mozete upisati i onda ce vam traziti SD Card, koji naravno nema jer verujem da je Korg samo iskoristio maticne ploce od stare generacije PA60 i tamo gde je trebao ici HD oni su ubacili SD citac... (nevazno ali eto...)
PA50SD OS vam nece prepoznati nista sto je prikljuceno na floppy konektor, jer to u njemu ne postoji, ali, kad ponovo vratite PA50 OS onda vam ostaje SD CARD opcija u klavijaturi, umesto FD opcije u PA50 i nemoguce ju je vratiti na ovaj nacin.

Instaliranjem OS od PA80 ne dobijate nista osim extra komandi iz PA80 koje vam u PA50 apsolutno nizazsta ne sluze, osim ako niste ugradjivali HD, ali, OS od PA80 upisuje i parametre za floppy drive koji, srecom, ostaju a opciju za SD CARD zamenjuje opcijom za HD, tako da mozete posle NA SVU SRECU ponovo vratiti originalni OS u vas PA50 i vise nikad ne cackati oko ovoga!!!

Modifikovani OS, koliko se ja razumem, uopste nije "modifikovan" vec je samo koriscena taktika copy-paste i rename, elem,
U bilo kom od ova tri OS imate tri fajla koja su skoro identicna ali za svaki instrument su oznaceni imenom tog instumenta, u pitanju su dva sistemska fajla za instrument i treci je OS.
"Modifikovani" OS se dobije tako sto npr, za PA50 sacuvate sistemske fajlove (dva mala fajla, zaboravio sam kako se zovu tacno) a OS fajl od PA80 preimenujete tako da ima identicno ime OS fajla od PA50 i njime zamenite originalni fajl, kopirate sva tri sada zajedno na disketu ili koji vec sistem koristite i eto vam OS od PA80 u PA50...

Jos jednom, ovim procesom ne dobijate apsolutno nista osim moguce glavobolje i eventualnog ostecenja podataka na instrumentu

Pozdrav!!!!
tajna92 je offline   Reply With Quote