Videti jedan post
Star 28.05.2014, 14:02   #12
gorancho
Početnik forumacije!
 
gorancho's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.02.2014
Mjesto: Beograd
Postovi: 37
Downloads: 21
Uploads: 1
Rekao HVALA: 3
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: GEM WK8SE, Technics KN3000
gorancho ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od mixmagnus Pokaži Post
Prijatelju,,kako najlakše da "premostim" napajanje zippa ,,na napajanje hdd-a,,pošto broj pinova nije isti?Znači,,izvadio sam zipp,,ugradio hdd,,sve odgovara,,samo da prespojim napajanje?Najlakše bi bilo adapterom,,ako ima da se kupi.Hvala.

Za HDD ti treba i 12V (žuta žica) koje nema. Već je rečeno da ne izvlačiš iz klavijature jer pored "zvuka" pri gašenju može da se ugasi i sama klavijatura jer neki hard diskovi troše puno. Nađi negde po oglasima za externi CD recimo, napajanje od 5 i 12V, lepo u kutijici. Spojićeš mu samo 220V.
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od zlajakorisnik Pokaži Post
havala na iscrpnom objasnjenju nadam se da ce koristiti jos nekome ostaje mi da nadjem samo jedan stari hdd mislim da imam negde u servisu od 8gb pa cu pokusati ..mada sam sumnjicav zbog kontrolera na ploci rolanda jer on cim krene boot pri paljenju trazi mi zip drive...jednom sam pokusao sa IDE Compact Flash adapterom i nazalos nije hteo da odradi formatiranje
Neće raditi sa HDD. Ne pokušavaj. U Rolandu su sredili da radi samo tako kako je postavljeno i nikako drugačije.

Promijenjeno od gorancho (28.05.2014 u 14:04 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
gorancho je offline   Reply With Quote