Videti jedan post
Star 23.12.2013, 02:18   #20
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Vasketova skola krece za one koji poznaju note sa vezbama iz Albin Fakina ako se dobro secam iz II godine nize muzicke skole.Osnova koju trazi Profesor Dragan Vasovic se bazira na pozetku na sviranje tih vezbi u prvo laganom stakato tempu pa sve brze i brze.Poenta tih vezbi je u stvari pravilno drzanje ruke,i sviranje iz prsta rotirajuci zglob.
Posle toga idu dalje tehnicke vezbe za sviranje raznoraznih ukrasa takodje u sporom tempu i udarac prsta jeste jak.Sve su to samo pripremne vezbe za one koji imaju strpljenja i volje da kroz sve to prodju.Mnogo ima onih koji u stvari nisu shavtili poentu skole sviranja Dragana Vasovica pa i dalje samo lupetaju po harmonici.

Sto se tice same dirke na FR3 i ostalim V harmonikama ne mogu da se slozim sa kolegama @Tranzitom i Worgom.

Ta klavijatura bar klavirna koje sam ja probao nemaju veze sa ozbiljnom i dobrom klavijaturom koja se na primer nalazi na Guerrini i Dallape harmonikama.Pa cak mozda i najbolja klavijatura je na Pigini harmonikama.

V harmonike nemaju ni priblizno istu klavijaturu.Po meni su bas teske za sviranje.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio nesaband za ovaj koristan post:
momo (25.12.2013)