Tema: Zanr muzike?
Videti jedan post
Star 19.03.2019, 19:33   #6
Mafia
Vredan član društva
 
Mafia's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.08.2015
Mjesto: USK BiH
Postovi: 117
Downloads: 9
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 26 puta u 26 Postova
Instrumenti: Pa1x pro
Mafia ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ajde da i ja jednu svoju bacim, inače ne bih bio balkanac ,[emoji41] sva ta naša muzika, specifična za pojedina podneblja, danas eto tradicionalna (svi ti kečevi, dvojke, trojke itd) je u jednom momentu u vremenu bila moderna i danas bi je vjerovatno nazivali Modern Pop [emoji1]

Mogu misliti kako su se pojedini tadašnji muzičari zgledali kad je došla harmonika i zamjenila saz itd. A sad po pitanju seksa u muzici, ako niste, bilo bi dobro da poslusate sevdalinku Vezak vezla Omerbegovica [emoji869][emoji41] Ja kad sam je prvi put čuo potpuno jasno mi je postalo šta je sevdah, čežnja, žudnja i strast. To je tako bilo tad a i sad je. U kom maniru i aranžmanu će nešto biti odrađeno je pitanje vremena u kom se radi i šta je u muzici aktuelno, šta ciljana publika voli itd. U muzici, kao i svakoj drugoj umjetnosti originalnost i kreativnost je imperativ (npr mnogi mogu odsvirati Turski marš ali ga je samo jedan izmislio) i za te potrebe često se ubacuju strani elementi (vrhunski muzičari su uglavnom mnogo putovali) pa neki inostrani elementi ostanu a neki se kratko zadrže. I tako nastaju novi žanrovi, podzanrovi itd.

I na kraju, ko nije, neka obavezno posluša sevdalinku od gore (ima je i na YouTubeu), neće se pokajati [emoji1]

Pozdrav

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
Mafia je offline   Reply With Quote