Videti jedan post
Star 04.08.2019, 21:35   #5
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Tiho, razumijem razloge odabira, ali ovdje se radi o sasvim drugačijim omjerima. Ovo nije Tyros serija sa svojim jeftinijim modelima već se radi o dvije različite generacije instrumenata. Zato sam namjerno i krenuo s ovom usporedbom. (BTW. ako bude zanimljivih komentara, izdvojit ću ih kao zasebnu temu).

Kada bih sada morao birati između SX900 i Ty5, moj bi odabir sigurno bio SX. Postoji više razloga koji daju prednost i samo jedna stvar za kojim bi žalio. To su tipke. Ali i tu treba staviti rezervu i pričekati, možda će FSB biti nešto između onih plastikanera S serije i ovih od Tyros/Genosa koje meni savršeno odgovaraju. Pored boljeg i preglednije menu sučelja, pored novih funkcija koje se nalaze u SX, meni je vrlo važno imati "komfor" rukovanja klavijaturom. Ove Assignable tipke su jednostavno pun pogodak. Navikao sam se na to i bez njih bi morao ponovo "u prvi razred osnovne". Dodjeljivanje željenih parametara na potenciometre je nezamjenjiva stvar. Jednostavno je riješena s popup prozorima, a dodjeljivanje bitnih stvari poput VH ili volumena desne ruke na njih olakšava manipulaciju za live situaciju. (opss rima ) Ima u OS još meni bitnih detalja ali kao točka na I za prevagu kupovine SX-a je činjenica da će se on lakše prodati i manje izgubiti na cijeni. Jer mi koji "padamo na plastiku i 256 polifoniju" ćemo prije ili kasnije kupiti top model, pa koliko košta da košta.
casper je offline   Reply With Quote