Videti jedan post
Star 21.11.2012, 11:49   #19
neshatomic
Vredan član društva
 
neshatomic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.06.2009
Postovi: 277
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 67 puta u 41 Postova
Instrumenti: Acoustic Line Seeburg , JBL SRX , Dynacord Variline , Dynacord MAdras , DANLEY sound labs
Interesi: sport,moto sport,sound & light
neshatomic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pazi ,moras biti svestan da 4 zx3 i dve zx4 ne mogu da rade ni u nuzdi na jednom snagasu.

Sto se tice pojacala za cetriri zx3 iz mog iskustva sa zx5 kutijama koje su iste snage kao i zx3 te kutije traze sto jace pojacalo.Ja sam cak zx5 4 komada koristio sa pojacalom mc2 e45 2x 2250w na 4 oma i sve je bilo savrseno ok,ali naravno klip lampa nikako!

E sad realno zx3 ce raditi odlicno i sa 600w ,ALI ZDRAVIH 600w dakle 600w bez klipa.
Pojacalo npr koje se vodi npr na 2x1200w na 4 oma ,to je njegova maximalna snaga u punom piku sa 1% izoblicenja.Isto to pojacalo maximalnu snagu ali bez da zapikuje ne moze da izbaci vise od 2x 1000w na 4 oma.
Svi znamo da zvucnici nikada ne gore od vece snage pojacala nego upravo od klipa i tih 1% izoblicenja odnosno distorzije pojacala.Kada pojacalo pikuje ono pocinje da gura naizmenicni napon u kutiju i upravo ta struja ugreje namotaj i izgori ga bezveze.

Dakle sto jaci snagas i nikako kilp = maximalni kvalitet zvuka , dugotrajnost kutije!

Od pojacala koje sam posedovao ,a to je jedno 100 komada razlicitih posavetovao bih sledece :

i to ovim redom :

cacmo vortex 4
crown ma 3600vz
crown cts 3000
lab gruppen lab 2002
crest p 8002
crest p 8001
crest ca12
EV p 3000
Dynacord l2400
peavey gps 3400
ev cp4000
Qsc rmx 4050HD

itd itd

GOKOARSOV33

Slazem se sa tobom u vezi Crest 8001 ,ja imam taj snagas i to je mrcina teska,ali on nema 2x2000w kao sto ti kazes vec 2x 1250w na 4 oma.Imao sam prilike da ga uporedjujem sa mnogo jacim novijim coper snagasima cak i do 2x2000w na 4 oma i neces verovati da je od 90% tih vrhunskih i neverovatno skupih novih snagasa crest radio bolje i jace ako je skoro duplo slabiji na papiru.

O njegom kvalitetu dovoljno je reci da ga mnoge najvece rental kompanije u svetu i kod nas jos uvek koriste iako je tezak 36kg.Evo kod nas npr mega ton do pre par godina najjaca rental firma u Srbiji koristi lab gruppen fp 10000q za satelite ,ali na basovima jos uvek radi gomila starih crestova 8001.Slicna situacija je i sa rentalom SKY MUSICa ,samo oni imaju powersoft digam K seriju za satelite ( line array EAW KF 750) a za basove jos uvek rade strari crest 8001

Cela ta crestova P serija se mani najvise svidja, imam par komada 4801 , 7001 i 8001 .Sve mi to radi jedno 10ak godina i nikad nije stalo.Jednom recju to su tenkovi!
Desilo mi se da sam pre par godina radio tezgu u interantnim uslovima , u reku su mi bili crest 8001 za bas i crown xs 1200 za satelite.U toku veceri je crown poceo da svicka i pali neke crvene lampe koje nisam ni znao da ima i na kraju izbacio protekt i kraj,a 8001 nista ,odmah trknem kuci i donesem rezervni crest 7001 umesto Crowna xs 1200 i odradim tezgu do kraja bez problema.Na kraju veceri izmerim napon u uticnici i ima sta da vidim napon 260v

I tako niz drugih situacija ,gde god je stresna situacija i neki extrem tu su mnoga pojacala stajala i gaslila se ,a Crest tenkovi sljakali do kraja bez da stucnu.Nikad ni na jednom do sada nisam video da je upalio protekt iz bilo kog razloga.

Kad smo kod cresta ,imao sam i celu seriju cresta CA od CA6 do CA18 ,i to su odlicna pojacala ,ali ipak klasa ispod P serije.Izlazi stepen je skoro isti ,ali P serija ima vecu rezervu u napajanju.P serija se odlikuje malo boljim ( linearnijim zvukom ) i ima mnogo bolji clip limiter koji odlicno radi svoj posao u zastiti zvucnika.

pozdrav
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od vane1 Pokaži Post
i sta mislis o snagasu ev Q1212...hvala ti unapred
Koristio sam ,ne svidja mi se.

1. nema navedenu snagu ,brzo ulazi u klip
2. nezan je i vrlo sklon kvarovima

Promijenjeno od neshatomic (21.11.2012 u 11:51 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
neshatomic je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, neshatomic, za koristan post:
milepsr (21.11.2012), vane1 (21.11.2012)