Videti jedan post
Star 06.12.2020, 12:41   #1
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Nord Electro 6D i DAW

Pozdrav ekipi.

Naime susrecem se sa dosta problema u studiu sto se tice konekcije klavijature i DAW-a.

Pokusao sam sve zivo "proGooglati" ali nisam uspio naci rjesenje...

Naime, kao midi kontroler koristim Norda Electro 6D, povezujem ga preko USB-midi kabla, odnosno USB tip B u Nordu > obicni usb 2.0 port u PC, te na isti nacin sviram sa VST instrumentima...

Sa korgom pa4x nemam problema sto se tice povezivanja, odnosno kontrola(Spustanje i dizanje oktava, transpose, pitch bend, cak i volumen potenciometri funkcioniraju i u realtime recordu ih koristim...) Dok na nordu to ne mogu... Jedina stvar koja funkcionira jeste Sustain pedala... Ostalo nista...

Skinuo sam i instalirao Nordov driver za pc, klavijaturu Up-dateovao na zadnju verziju ali i dalje nista...

Dakle, da li netko zna i da li postoji rjesenje da se sa Norda korsite te funkcije kao na korgu? Zasto koristim norda a ne korga, zato jer mi je tipka na nordu puno bolja nego na korgu sto se tice osjetljivosti ai bome same kvalitete, plus sto su tipke waterfall, a na korgu nisu...

Hvala svima.
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno
mirandess je offline   Reply With Quote