Videti jedan post
Star 30.06.2019, 20:26   #57
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja sam generalno PREzadovoljan sa Genosm i do sada od svih Yamahinih aranzera koje sam imao a imao sam bogami podosta Genos mi je daleko najbolje "legao".

Ali ipak mislim da treba Yamahu "pritiskat" jer oni stvarno vazu na grame. Naravno "BUSINES" politika. A mislim da imamo i pravo jer mi njima dajemo novce i izlazimo im u susret kao kupci da njihova firma i dalje postoji. Cak stavise ubjedjen sam da im to odlicno dodje jer pored gomile "Bezveznih" prijedloga nadje se i neki koji ima smisla i oni onda ugrade prijedleg jednostavno koji su dobili dzaba.Mislim da u poslednje vrijeme kako je internet uzeo maha Yamaha ustvari sve prijedloge upakira u nove klavijature koju su FREE.

U ovo sam se i licno uvjerio posto sam u polednjim godinama bio najveci "Galamdzija" po stranim forumina za funkciju MONO-LEGATO. U mnostvo navrata sam im i licno pisao i u nekoliko navrata razgovarao sa "Customar service off Yamaha"

Reset tempo sam imao prilike da probam na KORG-u i mislim da uopce nije losa opcija za one koji koriste "slozene" ritmove.SYNCH START je za sad I najbolja opcija na Yamahi kao sto rece kolega Casper ali ukoliko bi Yamaha implementirala ovo za nijansu bi ipak bilo bolje.Ovo nije samo pozeljno u trenutcima kada se pjevac I klavijaturista za trenutak nemogu da nadju nego i kada imamo zahtjevne stylove za kolo pa recimo ponekad klavijaturista I npr. harmonikas nemogu da se u trenutku nadju I sl.U "LIVE" svirkama imamo svasta na tezgi od grljena pjevaca ,uzimanja mikrofona od strane gostiju zbog par rijeci da se otpjeva,stavljanja para na harmoniku i mnostvo slicnih stvari I sve ovo zna "pobrkati" orkestar...
Odlicna funkcija prilikom koristenja SONG ritmova takodje.

Kao sto sam i rekao prezadovoljan sam sa Gemosom i da nisu izbacili ovaj 1.4 update meni je GENOS I prije njega odlican bio I samo bih pozelio da me sluzi jos mnogo godina.

Takodje bi pozelio da ako ne u sledecim UPdateima a onda u novijim klavijaturama implementiraju
1- "Tercu" onako kako je na DX11 ili na Montage.
2- Vocalist kao na KORg-u npr ili Digitech...

Sve ostalo sto implementiraju dobro ce doci ali i ovakav kakav je Genos sad meni je odlican i bez ove gore dvije navedene stvari tesko da cu promjeniti ovaj GENOS u nekoj blizoj buducnosti.

Pozdrav

Promijenjeno od tyros2 (30.06.2019 u 20:29 sati)
tyros2 je offline  
Ćlan 3 Vam se zahvalio, tyros2, za koristan post:
casper (30.06.2019), Landison (30.06.2019), Tihotyros (30.06.2019)