Videti jedan post
Star 15.07.2019, 22:12   #150
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kao da mi čitaš misli, baš ga ovog trena gledam.
Bilo je vrijeme da Yamaha (iz)baci na tržište nešto iz tog segmenta. Ne sumnjam da će to biti dobar proizvod. Gledam karateristike i ako napravimo brzinsku usporedbu sa Maui 28 G2 onda se može primjetiti slijedeće. Stagepas 1K ima mixer s jednim EQ i s efektom. MOžemo aplikacijom za Android ili Ipad kontrolirati stup i to mi se sviđa kao opcija. StagePas 1k ima 1x12" u basu i 10x1,5" drivera u gornjoj štangi pa se po potrebi može korisiti samo ona bez dva nastavka. Zgodno je kad nam nam ne odgovara visina stupa. Težina basa je ista kao kd MAUI, 20 kg. Snaga pojačala je 1000 W i sustav ima 119 db ali (meni) te karateristike ne znače mnogo. Treba čuti kako zvuči i kako se ponaša u raznim prostorima.
Nedostatak dodatnog potenciometra za bas je iz mog iskustva veliki minus. Uvjerio sam se više puta da taj potenciometar ne možmo nadoknaditi nikakvim EQ na mixeru. Akustično zahvalni prostoji jednostavno "traže" da se dodaje više basa i obratno. Kod zvonkih sala poput hangara i društvenih domova ovaj potenciometar uvelike spašava situaciju.
Kao što rekoh, treba poslušati, napraviti usporedbu s ostalim konkurentima i onda donijeti konačni sud. Ne sumnjam da je Yamaha napravila proizvod dostojan svoga imena.
casper je offline   Reply With Quote