Videti jedan post
Star 11.10.2019, 09:24   #176
Morison
Ovaj baš voli da kuca
 
Morison's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.02.2006
Mjesto: Svilajnac
Godina: 49
Postovi: 457
Downloads: 429
Uploads: 11
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 202 puta u 133 Postova
Instrumenti: Roland Arrangers / Roland Fr-4x
Morison befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Na zalost pola od nas muzicara je do sada lepo ogluvelo, pa ocekuje da ga snaga odsamari i nokautira kada stane ispred stuba. Zato mnogima (muzicarima) deluje da je Maui 28 G2 mekan i tih.
Ali gde god sam radio dobijao sam samo komplimente od gostiju za ozvucenje. Da je dovoljno glasno ali nikada preglasno.
Maui radi tako da lepo i daleko donosi zvuk, definisan je. Ima mase, pogotovo tu ispred stubova. I pri velikoj snazi ne smeta, ne dreci, ne siluje publiku. Muzicari mogu sa malo truda da naprave odlicnu, produciranu sliku u kojoj ce publika da uziva.
Kome to treba, Maui ce mu biti dobar. Ako zelite da pokrijete vise od 150-200 gostiju, trebace vam naravno barem 4 stuba. Ali ko racuna da svira novitete, disko, klub varijantu gde ce "razbiti" masu debelim tonom, morace da potrazi nesto drugo od ozvucenja ali i da odresi kesu.
Na zalost mnogo muzicara ne zna kako ton treba da zvuci, idu po liniji "ono sto su navikli - to je dobro". Pogotovo kad svirka krene, sa te pozicije gde se svirac nalazi pojma nema vec samo zamislja i masta kako je tamo ispred, u publici - "cista perfekcija". Treba se zapitati zasto vidjamo da publika na proslavama ne moze da razgovara medjusobno, zasto okrece kutije, zasto prilaze i traze da se smanji (a pri tom i nije puno pojacano)....i treba se zapitati da li je muzika tu zbog gostiju ili su gosti tu zbog muzike.
Ali sve ovo nije tema, oprostite. Ili jeste. U svakom slucaju, svako ko zeli da kupi ovaj sistem - testirajte ga. To je jedino merodavno. Ne ocekujte da ce neko ovde cudotvorno objasniti recima kako nesto zvuci a vecina citalaca nema osnovnu predstavu sta pre svega jeste to sto trazi.
Licno sam promenio gomilu ozvucenja a i radio na rentiranim raznim sistemima, odlucio da je za mene ovo odlicno. Zato menjajte, ulozite (ne moze da se samo zaradjuje od svirke, potrebna su i ulaganja pa i gubitci). Ako volite zvuk, ovo vam nece biti problem. A ako iskljucivo volite pare, rentirajte sta vam je najjeftinije, svirajte i uzivajte.
Morison je offline   Reply With Quote