Videti jedan post
Star 02.04.2018, 11:25   #848
alejandro
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 02.04.2018
Postovi: 6
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
alejandro ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Vidjeh ovaj forum pa riješih da se registriram. Pozdrav svima.
Lično imam Roland E-A7 i Yamahu Genos i PSR S-975. Imao sam i Korg Pa3X i Pa4X, no nisam bio zadovoljan reprodukcijom zvuka i njih sam prodao, prvo Pa3X poslije koga sam kupio Pa4X misleći da je bolja klavijatura, šta ona u globalu i jeste, no ja sam očekivao da se Korg pobrinuo za zvukom ali sam se prevario. A što i ne, njihove klavijature zvuče isto zadnjih 30 godina, smiješno od mene očekivati da se nešto i desi sada.
Ne bih da izazovem razmirice, ja ću prenijeti svoje stanovište i svoje svjetonazore.
Roland E-A7 je ni po koju riječ savršena klavijatura, no gledajući objektivno nije ni Genos bez obzira na cijenu. PSR S-970 također, kao i bilo šta na svijetu.
Vidim da je bilo poređenja E-A7 sa Genosom i neki su se čudili, samo ja ne vidim zašto bi. Ako se oduzmu skuplje i bolje tipke na Genosu, kao i bolji displej, vokalajzer i više ulaza i izlaza, kvalitetniji gumbi možda, Genos i Roland koštaju skoro isto. Oba imaju transformer za struju i čip u kome su zvukovi i operativni sustav, pa je sako pređenje moguće.
Osim toga, to su dva instrumenta koji služe istome, sviranju i oba se mogu porediti bez obzira na cijenu.
Mi na Balkanu kupimo klavijaturu i onda ubacimo setove sa raznih strana, tvorničkih stajlova i boja ne koristimo mnogo, pa je moja kupovina Genosa bačeni novci, ja ne koristim ništa od toga što sam platio. A tu je Genos najbolji, tvornički stajlovi i boje su izvanredni gdje je E-A7 slabiji malo, ali kad ubacimo setove koji nama trebaju ja čujem da te dvije kalvijature zvuče skoro isto. Obadvije klavijature imaju reprodukciju na visokom nivou, nemaju problem sa time kao Korg. Za tim ja tvrdim da je kvalitet skoro isti bez osvrta na cijenu. I zašto bih ja plaćao veću cijenu? Odlučio sam da neću i zato sam kupio PSR S-975, koristiću ga uz E-A7 i prodaću Genos.
I moram još nešto reć, ne kupuje se uvek gledajuć na novce i cenu, nekad kupujemo i zbog toga što želimo novu igračku i ja to podržavam. Samo ako gledamo realno i upotrebno, E-A7 i Genos imaju razliku samo u kvalitetu perifernih stvari, tipke, gumbići, touch skrin displej i cjelokupan design, no zvučno i upotrebno one su vrlo slične i daju se porediti.
Lijep pozdrav svima.
alejandro je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio alejandro za ovaj koristan post:
veselinovicvs (27.09.2018)