Videti jedan post
Star 06.09.2011, 16:24   #14
mojkarma
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 14.04.2009
Mjesto: Varaždin, HR
Postovi: 217
Downloads: 6
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G8 + ARX03 BRASS
Interesi: glazba, paragliding
mojkarma befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ne može se nikako reči da je korg manjkao s opcijama naspram yamahe ili rolanda (ja inače imam Fantom G). Obično je uvijek tako da se jedan ističe u jednoj stvari, a drugi u drugoj stvari.
Istina je da se u yamahinom multisemplu može više upakirati, ali sve se to isto može napraviti i u Korgu, samo što se onda koriste zasebni multisemplovi. Pogotovo mi nema nekog smisla u isti multisempl upakirati semplove za različite dinamičke razine (tiho, glasno). Jer kad to napraviš, onda više ne možeš kontrolirati, od koje jačine pritiska na tipku će se aktivirati koji multisempl. U program modu uvijek možeš staviti više multisemplova i odrediti velocity točke prema načinu kako sviraš. A stereo semplove isto nije nikakav problem koristiti na Korgu kad u programu imaš dva oscilatora (double) pa se u jedan utrpa sempl za lijevi, a u drugi za desni kanal. I onda se samo s panoramom posloži da jedan izlazi na jedan a drugi na drugi izlaz.
Roland je pak priča za sebe. On uopće nema multisample file format pa zato za njega uopće ne možeš raditi multisemplove u Awave-u.
Kod Le-a ne smijemo isto tako zaboraviti da se bazira na tehnologiji koja je sada stara točno 12 godina! Izvrti film gdje si bio 99te!
mojkarma je offline   Reply With Quote