Videti jedan post
Star 16.12.2008, 00:06   #20
svirko
Švaler Veteran
 
svirko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.07.2007
Mjesto: u blizini
Godina: 56
Postovi: 767
Downloads: 614
Uploads: 26
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 77 puta u 71 Postova
Instrumenti: Korg PA 500, Korg TR-61
Interesi: muzika, rad na PC
svirko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa stabilizator napona, kako bi reko, klasični, ti jednostavno korigira eventualno odstupanje napona u gradskoj mreži, što će raći, da on mjeri napon na ulazu ( čak do 180 V ) i taj pad ili eventualno povećanje napona na 230 V, korigira i stalno održava nekih 215-220 V.
Znači taj stabilizator napona jednostavno uštekaš u gradsku mrežu, a sve ostalo, sa produžnim kabelom u njega, i nemaš bojazni za opremu, ali normalno moraš opet pazit da ne kupiš stabilizator premalog kapaciteta.Jednostavno zbrojiš izlaze na mikseru, ostaloj opremi ( klavijature, kojekakvi efekti, s tim da kutije ne uzimaš u obzir, jel one uzimaju napon iz miksera ).
Za UPS je nešto isto kao stabilizator struje, samo za manje kapacitete, više samo za klavijature, i tako manje potrošače, i recimo kod nestanka struje, on jedno vrijeme čak i drži malo struje u sebi, da možeš sve sigurno isključit.
Ja ti sad neznam modele napamet, morat ću naslikat ovaj svoj, ali ako već uzimaš, onda uzmi digitalni.

Pozdrav,

Svirko,

P.S.
Ako ima ko od kolega da je električar, neka me ispravi ako sam negdje pogriješio.
__________________
Bolje bit mrtav pijan, nego mrtav trezan




svirko je offline   Reply With Quote