Videti jedan post
Star 03.07.2018, 03:18   #299
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Vidim zamrla tema... Niko ni u snu ne spominje Kronosa... Imam ga 2 i po godine i ko kaže da ga može upucati za manje od godinu dana taj il se voli hvaliti il ne zna šta je pravi sound... Klaviatura je tvornički napravljena za muzičare koji nemaju veze sa turbo folk narodnom muzikom,to jest Južnim Vetrom,Mićom,Ćirom i "džiberskom" muzikom u kojoj je poželjan i portamento... Klaviatura ima ogromno mogućnosti editovanja i obrade zvuka ali daleko tanji izlaz nego Triton Studio ili Extreme... To je defakto i istina a ko tvrdi da nije tako nek dodje kod mene u studio gdje imam Triton Extreme i Kronos-2 pa da čuje usporedbu,EQ sve na nuli,isti sample a razlika u zvuku za nepovjerovati. Ako Kronosu ne dodaš "safta" na mikseti,naši semplovi izlaze tako jadno i tanko da je to za plakanje,ko kaže da nije tako ja bi volio da mu povjerujem i da mi da jedan dokaz jer poslije 2 godine aktivnog rada na Kronosu i sati editovanja i štelanja mislim da sam ogromno izvuko iz njega ali klaviatura je jednostavno preslaba za ono što meni treba i za stil muzike koji ja radim.Veliki problem kod Kronosa je isto ako mu upucaš neku "masnu" boju sa npr 6+ trackova u terci (u mom slučaju npr 4 sounda prvi glas,3 u terci) usred svirke čuješ tercu i jedan ili 2 sounda prvog glasa (u mom slučaju zuji frula i saxofon a harmonike "NESTANU") i prešaltaš na drugu boju jer ti ta zvuči užasno i vratiš se nazad na nju ponovo se čuju harmonike.Za nju sam nakupovo čak i "najbolje" setove i najskuplje koji se mogu naći za našu muziku,prosto da vidim da nešto ja nisam zabrljo sa Global settingom ili efektima koje biram i parametrima kad editujem Program i Combi banke ali džaba...Zvuči tanko i pretanko za te pare koliko košta,čak ima Roland G6 moćniji i masniji izlaz od nje a košta pola cjene... Jako nestabilna klaviatura za neko veliko opterećenje ili ozbiljniji rad,pojela mi je ogromno vremena i živaca a ponaša se ko žensko. Kad ima dobar dan zvuči odlično,kad joj se nabrije mačka zvuči ko tranzistor u mog djeda...Žali Bože 3.100eur potrošenih za nju...
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote