Videti jedan post
Star 28.01.2019, 13:20   #7
Zlatek
Ovaj baš voli da kuca
 
Zlatek's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.07.2008
Mjesto: Ljubljana,Varaždin, tu i tamo,posvud pomalo
Postovi: 404
Downloads: 76
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 52 puta u 46 Postova
Instrumenti: Wersi Ikarus X1, Roland Fantom G6 , CME UF50
Zlatek befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Yamaha V50 ili DX11

Šta se tiče usporedbe Yamaha sa Korg M1 moram reči da ja ipak tu nikako ne gledam cijenu (trenutnu).Ove Yamahe nisam svirao ali sam upoznat sa njima jer sam imao DX 21-DX 11 je nasljednica DX 21-ima dodane efekte, cartridge i još neke sitnice ali u biti je klavijatura skoro ista.Kod Yamaha se radi još o FM sintezi zvuka koja je počela sa legendarnom DX 7 -opet da napomenem da sam i nju imao i svirao -DX 7IID-nasljednicu stare DX 7!Razlika između DX 7 i Dx 21 ili DX 11 je ta da je DX 7 radila sa šest operatora algoritama dok su i DX 21 i DX 11 radile sa četiri pa je samom tim i sinteza zvuka bila malo siromašnija! Ako sada pogledamo Korg M1 kod te klavijature se radi o PCM sintezi zvuka koja je ipak sljedeča generacija u odnosu na Yamahe! U svojoj sviračkoj karijeri sam naravno radio i sa M1 i moram reči da je sama kvaliteta sounda daleko bolja
Sve tri klavijature su prilično stare ali se još uvijek bez problema može naći mnogo materijala za svaku tako da s te strane nama nikakvih problema bez obzira za koju se odlučiš!
Dodato:
Evo još jednom se javljam, jer sam neke stvari iz prvog posta previdio! Ako ti je bitna MIDI reprodukcija onda najbolje da zaboraviš sve ove tri klavijature!One to ne rade, bar ne na način da bi to bilo jednostavno i zadovoljavajuče.To su solo klavijature sa sasvim drugačijom namjenom.Isto tako kod njih ne možeš puštati ni ritam.Za nešto takvo ti treba aranger klavijatura koja sve to radi bez problema.Tu sada ulazimo več u sasvim drugu temu pa bolje da ne ulazim dalje u raspravu-na tebi je da odlučiš šta misliš raditi sa klavijaturom i nabaviš onda nešto za svoje potrebe!
Pozdrav!
__________________
Bilježim se sa štovanjem!

Promijenjeno od Zlatek (28.01.2019 u 14:06 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Zlatek je offline   Reply With Quote