Videti jedan post
Star 10.12.2008, 01:29   #6
Beethoven
Odomaćeni član
 
Beethoven's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.03.2007
Postovi: 605
Downloads: 1023
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 105 puta u 92 Postova
Beethoven befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Slazem se delimicno sa svakim od kolega.

Posedovao sam ih i to u odlicnom stanju.Kutije koje su svirale bas svuda a nikad nisu otvorene.FOSTEX driver (ubija kako radi).I 12" je za svaku pohvalu.

Dacu ti moj sud ali iz prakse i mislim da ce ti mnogo pomoci.

Kutije su "chiste","tachne"...Sve kako zvuci uzivo,tako izlazi iz nje...

Medjutim,na njima mnogo lepshe izlaze npr. harmonike,trube,dx boje nego modernije i kvalitetnije farbe poput brasova,stringsova,i uopshte zabavnjackih ritmova.Kad sviras zabavnjak ili moderniji narodnjak,zvuce seljachki...Medjutim,kad raspalis JUVE,dvojke,orijental,chocheke....Tarabuke i bongosi izlaze prva liga...Mnogo bolje nego iz Sx300 pa mozda i mnogo bolje od svega sto sam dosad imao prilike da cujem...

Tako da bi ih toplo preporucio kolegama koji sviraju vise narodnjake,kafane nego onima koji sviraju kafice,diskoteke,modernije stvari...Inace,odlicno se sa njima radi u akusticnim prostorijama,nema "bumbanja" kao sto ume Sx300 ili sl.Chisto i jasno rade...

Jos preporucujem uz njih i FE 15.1 woofere,15",400w.To je sistem koji bi kostao oko 800-900 eura a u kombinaciji sa PS 800,PS 1200,PS1202 ili slicnim mikserima,dobija se prava stvar.I sa PM-om je O.K. ali su mikseri iz njene generacije prava stvar.

Ali,opet odvajam,preporucujem ih ljudima vise naklonjenim pravim narodnjacima nego ostalima koji imaju raznovrsniji repertoar.Mislim da me razumete.

Lake su za reparaciju,sve se da preshpricati (mreza,lajsne),promeni se skaj nekom eko-kozom (moze i crna,zasto da ne).Ja sam inace to mojim kutijama uradio i bile su ko bombona.Po dimenzijama su cak nize od Sx 300,malo dublje a u shirinu su tu negde...Teze su i nezgodnije za noshenje (kockaste su i imaju rucice sa obe strane) ali su zgodnije od Sx300 za transport kolima jer se na njih ladno mogu staviti druge kutije,klavijature i sl.

Iako na njima pise 150w/300w tvrdim da im je izdrzljivost bolja od Sx300 kad je snaga u pitanju.Jednostavno,kutija koju samo neko lud moze da pregori.Ima i zashtitu i za visoke i za bas tako da se moze desiti da kad dodje jaca struja u spiker,ona jednostavno iskljuci.Ne boj se,treba velika snaga i nenormalan EQ da bi se to desilo.

Ako te jos nesto interesuje,pitaj...Rado cu ti odgovoriti...

Pozdrav.

P.S. Da sam mogao da finansijski izdrzim EV kutije koje imam,sigurno FE 12.2 nikad ne bi prodao.Ovako,njih sam takoreci menjao za moje najdraze Zx1...Nisu mi se uklapale u EV ergelu...
__________________
JBL!
Beethoven je offline   Reply With Quote