Videti jedan post
Star 14.03.2019, 21:51   #249
Vexon
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 13.04.2017
Postovi: 33
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 26
Zahvalili mu 12 puta u 11 Postova
Instrumenti: Gitara
Vexon ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od MIŠ Pokaži Post
Pozdrav svima.
Evo i mi se opremismo AIRom X18 i na prvu, poprilično smo zadovoljni.

Odradili smo jednu probu i jednu svirku na njemu i situacija je slijedeća:

- u oba slučaja nismo imali dodatni ruter, nego direkt konekcija WIFI s laptopom i android tabletom.
- na probi je WIFI veza pucala na laptopu, dok je tablet bio cijelo vrijeme konektiran.
- na svirci sam koristio drugi, jači laptop i bez obzira na 100tinjak posjetitelja WIFI veza nije niti jednom pukla. U čemu je caka, možda u proizvođaču vrsti WIFi adaptera u laptopu ne znam.


Međutim, da izbjegnem moguće probleme u buduće, evo spojio sam CONFAST 300Mbps ruter ( nekakvi s ebaya ).
Ruter resetirao na tvorničke postavke, dao ime i šifru mreži i to je to.

Sada se laptopom i miksetom spajam na ruter lan kablom, i imam konekciju s miksetom, dok je istovremeno WIFI od laptopa spojen na internet preko kućnog rutera i
imam internet.

Trenutno to sve testiram, ali imam konekciju s istog laptopa i prema mikseti i prema internetu.
Nista bez routera vjeruj.. bolje sprijeciti unaprijed..

Ja XR18 koristim vec 3 godine i uvijek nosim router najobicniji od 20 eura.. i konekcija nikada nije pukla, ali bas nikada. Tak nije losa fora.. da naziv mreze na routeru napises kao naziv benda ili recimo ja sam stavio kod nas: INSTAGRAM HEAVEN BEND .. i vjeruj da ima effekta ljudi cesto salju snimke na instagram ili nas taguju poslije svirke kada postave video... tj lakse nas pronadju.

Btw, ja redovno uradim backup postavke AIR X programa na tabletu te iste zipujem i stavim na dropbox, za svaki slucaj da imam tamo sve.

Pozz i sretno vam u radu!
Vexon je offline   Reply With Quote