Videti jedan post
Star 10.01.2010, 00:12   #18
tesla
Saobracajni Inspektor
 
tesla's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.09.2007
Mjesto: beograd
Godina: 46
Postovi: 764
Downloads: 135
Uploads: 2
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 25 puta u 22 Postova
Instrumenti: KORG PA800
Interesi: muzika
tesla befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
tesla pošalji poruku preko ICQ messengera tesla pošalji poruku preko MSN messengera tesla pošalji poruku preko Yahoo! messengera tesla pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

To je jedino resenje... Izvadi se cela klavijatura napolje, zatim u dirke koje prethodno povadite ubacujete kockice isecene po meri na donji granicnik tj da se spusti dirka da bi se izgubio prazan hod koji je 3-5 mm. Debljina materijala koji ubacujete ne sme biti velika jer je granicnik maltene na pola dirke i kada tu ubacite nesto spustate dirku za bar tri debljine istog toga sto ubacujete. To treba uraditi i sa crnim i sa belim dirkama. Jedan od boljih materijala za koriscenje je rendgenski film onaj malo deblji , isecete ga po meri uzmete pincetu super lepak i polako. Na taj nacin cete spustiti dirke sledeci korak je smanjiti im hod tj da ne idu dole onoliko koliko su isle a to cete uraditi na sledeci nacin.... kada sve dirke poskidate videcete ispod traku koja je kao gumena i koja sluzi kao granicnik dokle dirke idu i ispod koje se nalaze senzori za aftertouch. Traku drzi jedno 6 mostića koliko se sećam koje skinete i zatim isecete od recimo filca, koze ili skaja traku istih dimenzija koja takođe mora biti tanka jer u protivnom necete moci da spustite dirku uopste. Prelepite preko vec postojece trake tu novu vratite mostice i sve polako sklopite nazad..

UPOZORENJE

kada to radite najpre uradite samo jednu dirku i nemojte odmah lepiti jer ako ste se zeznuli u debljini materijala koji koristite necete moci da ispravite gresku. Znaci ubacite tu kockicu na donji granicnik, stavite traku preko te vec postojece vratite jedan mostic da drzi traku i namestite dirku pa proverite dali ima hod i koliko. Koliko god da vam se cini da je tanak materijal koji koristite verujte mi da se na kraju dirke dobija mnogo jer su granicnici na pola otprilike... Ako preterate sa donjim granicnikom dirka ce vam biti spustena vise nego sto treba i davace ton konstantno... A ako preterate sa tim drugim necete moci da je stisnete vec ce odmah ili gotovo odmah udarati u granicnik.
Ja sam moju spustio na knap znaci bukvalno kao harmonika...
I da nećete imati aftertouch.
pozzzzzz
__________________
"Kad bih imao talenta-imitirali bi me; kad bi me imitirali, usao bih u modu; kad bih usao u modu, jednog dana bih izasao iz mode; zato je najbolje da nemam talenta!"

"RADI DOK JE DAN JER KAD NOC DODJE VISE NECE BITI VREMENA"
Isus Hrist

KLIKNI OBAVEZNO OVDE!!!

Promijenjeno od tesla (10.01.2010 u 00:15 sati)
tesla je offline  
Sledeći član vam se zahvalio tesla za ovaj koristan post: