Videti jedan post
Star 07.03.2013, 18:21   #20
RNenad
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.03.2013
Postovi: 20
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
RNenad ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nekoliko dana nisam mogao pristupiti forumu. Pisalo mi SUSPEND. Ne znam zašto? Dobro, makar sad mogu. Što se ljutnje i nervoze tiče, smatram da je opravdana i sa razlogom. Niko od Vas me lično ne poznaje, a o meni se donosi ishitreno i nepromišljeno mišljenje i komentari. Previše dugo sam kroz život trpeo. Da po meni gaze kako ko hoće, ume i zna. Da više nerava ni snage za to nemam. Od hiljade izgovorenih reči, koje mi uputiti neko može, meni je dovoljna samo jedna. Koja će moći izbaciti me iz ravnoteže i takta. Ali nećemo o tome. Bilo je šta je bilo. Mrgud je rekao svoje, a ni ja mu nisam ostao dužan. Izvinuo se, a ja sam prihvatio izvinjenje. Želim da taj nemili događaj ostane za nama. Da sve idilično u budućem vremenu bude. Ne zna se kada ko kome može zatrebati u životu. Makar da se nađe, ako zatreba. Nekad i reč lepa može značiti puno. Samo da naglasim jedno. Postovi za download sekciju ja ne skupljam. Do sad nisam ni znao da su potrebni za to. Sad znam, ali mi i uprkos tome ne trebaju. Ako mi i nešto zatreba, snaćiću se da to i pronađem, a ne da kompromitujem sebe radi toga. Svi moji postovi su i biće zarad onoga što mi je potrebno i ništa više od toga. Čisto da se zna.

Citat:
Originalno postovano od Nautica Pokaži Post
@RNenad druze nemas razloga za nervozu i ljutnju kao sto kolega @zeljko rece da je takoreci normalno da stariji clanovi posumnjaju nesto o novim clanovima jer je ranije mnogo ljudi dolazilo da bi se nakupilo postova za downlaod.... u svakom slucaju kolega @mrgud ti se izvinio ali i pored toga nemas razloga za toliku nervozu....

I ja se ogresih o kolegi @rolandx zbog iste stvari ali se ispostavilo da nisam bio u pravu i evo da se posteno javno izvinim coveku

e sada kolega ovako prvo i osnovno je da znas teoriju tj akorde, lestvice itd... to jednostavno moras znati ako hoces da se bavis muzikom, dakle pronadji imas na forumu dooosta materijala o tome i ima ziv da se nacitas i to treba da naucis sve... onda nakon toga polako krenes da skidas pesme.... moje misljenje je da se ostavis nota ako hoces da sviras ovu nasu muziku jer retko za koje pesme mozes da nadjes note a i pitanje je koliko su tacne... pogotovo za ove novije pesme i nove sto izlaze za njih note i nema, vec treba da skidas pesme po sluhu, kad budes naucio dobro teoriju pokusavaj da skidas pesmu, najpre forspil pa i harmoniju i sluh ce polako da ti se izostrava, bice ti J***** tesko na pocetku ali naravno kako vezbas bice sve lakse i lakse

Nadam se da sam ti bar malo pomogao, pozdrav i sve najbolje u radu!
Drug, hvala ti puno.

Ja sam se napokon odlučio za Korg i30HD. Doduše ne mogu sad da ga kupim. Moram prvo da skupim novac. Mislim da je dobar izbor. Mada, jako se teško mogu pronaći. Na "kupujem-prodajem" su imale jedne (ne HD) za 340 eura. Pa kad skupim dovoljno, pisaću na forumu. Možda neko od članova ima njih, a želi ih prodati.

Što se nota tiče, ja nisam imao nameru ni koristiti ih. Kao što sam i rekao na početku, koristio sam ih 10 godina i to je moja najveća greška. Sad savetujem sve poletnike da to NE RADE. To će me sad i uništiti. Prvo, makar 50% toga (što se nota tiče) ja sada ne znam. Nebih po notama znao odsvirati neku numeru. Osnovno znam, ali nikako sve. Drugo, kao što reče drug, nota za sve pesme nema, a i da ima to bi bilo preterano. Nego, šta si konkretno mislio pod tim da moram znati "lestvice"? Jedina stvar, a za koju ću koristiti knjigu, jesu akordi. Da se podsetim njih i ništa drugo sem toga. Samo, najveći mogući problem, a znam i svestan sam toga, će biti harmonija. Kako ću sa njom izaći na kraj, to Bog sami zna. To je najveći mogući problem. Bukvalno sam, izvinjavam se na izrazu, n*****o. Ne znam ni šta ću ni kao ću.

Drug, naravno da mi jesi pomogao, ne malo, već zaista puno i od srca ti hvala na tome.
RNenad je offline   Reply With Quote