Videti jedan post
Star 09.03.2013, 15:32   #61
RNenad
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.03.2013
Postovi: 20
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
RNenad ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja sam u par navrata napisao da tema nije otvorena radi trenutne diskusije koja je u toku. U prvom postu jasno piše razlog otvaranja. Sa teme se skrenulo i otišlo u nedogled. Ja sam sve vreme i govorio da su note bitne, akordi isto tako. Ja nisam rekao da se to ne mora znati. Svakako treba, to stoji. Ja sam zatražio savet, između ostalog i kako početi iznova. Na koji princim učiti sada. Pošto ne želim raditi isto što i tad. Jednostavno tražim drugu metodu. Koja bi mogla biti efikasna. Prevashodno imajući u vidu da će najveći problem praviti harmonija. To sam već i rekao pre. Note, akordi, to nije problem naučiti (povratiti znanje), ali ipak ima nešto za šta i nisam siguran da sam mogu savladati. Nažalost, vezano za to, ni knjige, ni internet mi ne mogu pomoći. Sa druge strane, ja gomile časova da plaćam ne mogu. Može s vremena na vreme po neki, al nikako redovno. Ja sam ranije po notama učio svaku pesmu ponaosob. Kupovane su mi knjige sa notama pesama i ja sam po njima svirao. Za njih znam da su tačne. Nažalost, to ničemu ne služi. U redu, učio sam i narodna kola, nešto strane muzike, a najviše, makar dobar deo su bile starogradske pesme. Poenta je što se znatni deo danas od toga ne traži i ne sluša. Najveći deo je narodna muzika. Sa tim što su note za nju nedostupne ili pogrešne, a ja u startu da grešim toliko zaista ne želim. Lišeg kvaliteta su i midi fajlovi. Prave ih faktički ko stigne, a najmanji procenat njih su dobrog kvaliteta i ne vrede ničemu. Tako da ni to ne može biti od neke pomoći.

Promijenjeno od RNenad (09.03.2013 u 15:35 sati)
RNenad je offline   Reply With Quote