Videti jedan post
Star 15.12.2018, 23:56   #12
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Aranžer sviram od '87 godine. Nikada na svirku nisam istovremeno nosio dva komada, a na sreću, nikada mi se nije dogodilo niti da me ovaj jedan izda. Svjestan sam da tehnika uvijek može otkazati bez obzira da li se radi o skupom i novom instrumentu ili o nekom starijem i rabljenom. Ipak, vjerojatnost da se dogodi zlo se smanjuje ako imaš pouzdan proizvod novijeg datuma. Razmišljao sam svojevremeno kako se na neki alternativan i jeftin način osigurati u slučaju ako aranžer otkaže na svirci. Najbolja solucija koja mi je tada pala na pamet bila je da snimim 50-tak MP3-ca, "udarnih" stvari i imam ih pohranjeno na neki medij. Mobitel, tablet, neki jeftini player. S tim uvijek možeš iščupati svirku ako već nema drugog rješenja. Vjerojatno bi se osjećao poprilično glupavo tipkati po mobitelu i stiskati Play ali kad malo bolje razmislim, ne sjećam se kad mi je netko prilikom narudžbe rekao, daj mi odsviraj tu i tu pjesmu. Uvijek i po pravilu kažu, daj mi pusti ... Zamisao o 50mp3ca još nisam realizirao, a lijenost je vjerojatno u pitanju.
Rijetko razmišljam o otkazivanju klavijature ali itekako se želim osigurati sa ostalim instrumentima koje nosim na svirku. Uvijek su rezervni kablovi u torbi, ali za svaki slučaj i lemilica je uvijek u koferu. S obzirom na dvije aktivne kutije, mogu se pouzdati da će otići samo jedna i da na drugu mogu odraditi posao, za nuždu. Uvijek nosim rezervni mikrofon, a od vremena kada sam kupio Behrnigera XR12 i drugom koferu nosim i jedan rezervni mixer. Neki XENYX koji sam novi platio 70 eura, a upalio sam ga 2 puta samo da vidim jer radi.
Da rezimiram, ako bih snimio ovih 50mp3ca, jedino me nestanak struje može izbaciti iz igre.
I da, nikada nisam sanjao da su mi otkazali instrumenti ali s vremena na vrijeme imam noću moru da kasnim na svirku i da gosti čekaju dok slažem instrumente. Na sreću, taj ružan san se još do sada nije obistino. Nadam se da i neće.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg Mix.jpg (121,4 KB, 67x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote