Videti jedan post
Star 17.12.2018, 00:26   #19
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Prošle godine, negdje u ovo vrijeme, domjenak neke informatičke firme, dobro plaćena gaža, fini lokal ...
Prilikom dolaska gostiju, odmah sam naslutio problem. Ja to zovem, "peder bal", 50-tak mlađih muškaraca i DVIJE ženske osobe, vjerojatno tajnice. Sve je bilo dobro dok se nisu najeli, nalokali, napušili trave i tko zna što se još vrtjelo po WC-u. Po godinama starosti, svi mi mogu biti sinovi. Sve se odvijalo uobičajenim tijekom dok jedan teturajući momak s čašom u ruci nije počeo bauljati oko mene i naručivati pjesme. Lijepo ga zamolim, sa smiješkom, potpuno kulturno: "Čuj stari, može pjesma ali molim te ... čaša, vino, klavijatura ..." Izgleda je moja finoća bila okidač da se kreten zalijepi, da me gnjavi, ulijeće, galami u uho ... A Genos nov, tek je 5 puta izašao "na teren". Joooj ... a čaša uvijek do polovice puna.

Izdržao sam tako nekoliko pjesama. U trenutku kad je plesni podij bio krcat i raja u potpunom deliriju, na pola refrena "udarne" I tebe sam sit kavano, jednostavno stanem. Nema tona, nema glasa, nema pjesme. He he, šok u sali. Kao da je netko zamrznuo film na ekranu, ljudi stali, gledaju u čudu prema meni, nestalo struje, šta je sad? Gledam i ja njih, 10-15 sekundi i mirno kažem: "Hvala vam lijepo, dobro smo se zabavili, ovo je bilo sve za večeras." Naravno, očekivao sam negodovanje jer nije bilo dogovoreno da završim tako rano. "Dakle deca, vi ste barem informatički osviješteni, uguglajte ovaj naziv s klavijature i ako ste spremni trenutno akontirati iznos nove sprave možemo nastaviti. Ako ne, odlazim i ne morate mi apsolutno ništa platiti za ovo što sam svirao. Nema ljutnje, kao da nisam niti bio ovdje. A možemo sve riješiti drugačije i u trenu. Pogledajte vašeg kolegu s punom čašom. Udaljite ga trajno od mene i mojih instrumenata i možemo nastaviti dalje." U takvim prilikama se uvijek nađe razumnih i dobronamjernih ljudi koji nakon toga kontroliraju uljeze i drže ih na oku. Tako je bilo i ovaj puta, pijani jadnik je nakon toga šetkao unaokolo na dobrom odstojanju od mene i mrko me gledao, a svaki pokušaj da mi se približi je ostao bezuspješan. Očito sam mu upropastio jedinstvenu priliku da tu večer bude glavni frajer, a na kraju je ispao običan papak.

Znam, moglo je završiti i drugačije ali ovog puta sam izgleda na vrijeme odbacio dobre karte i završio partiju s dobitkom.

Eto, nema veze s temom ali kad već pričamo kako prevenirati stvari, možda ovakvo iskustvo nekome pomogne u sličnoj situaciji.
casper je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, casper, za koristan post:
Fekete (17.12.2018), Metalni (03.07.2019)