Tema: Zanr muzike?
Videti jedan post
Star 19.03.2019, 18:14   #5
kem
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.12.2018
Postovi: 100
Downloads: 30
Uploads: 1
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: korg triton le
kem ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja sam jos mladji od vas tako da jos manje verovatno znam, raspitivao sam se doduse ali niko mi ne govori isto. Ko je iz Beograda stalno prica "ma narodnjake niko nije slusao" ali recimo koga sam pitao iz Bosne ili Sumadije svi kazu da se samo to slusalo. Valjda svi imaju drugacije dozivljaje.
Sto se tice rok i pop muzike nije se bas gurala mozda strana ali domaca sigurno jeste. Negde sam procitao da kada pogledate malo izbliza vecina poznatih rok muzicara su deca oficira, cinovnika, politickih lica i drugih uticajnih ljudi tog vremena. Narodni pevaci su potekli iz radnickih i seljackih siromasnih porodica. Moguce da je to uticalo na to, a moguce i da nije tacno. Da se profesorka sigurno razume vise u muziku od svih nas u tom trenutku iz odeljenja to je neosporivo ali joj ne daje za razlog da bude bezobrazna. Treba postovati svacije misljenje i izjasnjavanje, meni se recimo mnogo svidjaju devojke koje slusaju punk ili rock zbog nacina oblacenja i stava. Slazem se da ne treba ulaziti u raspravu ali sam u tom trenutku bio i nisam imao druge opcije.
Dodato:
A jedini sto pljuju po narodnoj muzici su oni sto im zavide na uspehu. Recimo sta reci kad legenda domace rok scene Cane Partibrejkers kaze da je narodna muzika prelepa stvar i da je Lepa Lukic super pevacica. Po narodnjacima su pljuvali samo oni rokeri i pop pevaci koje niko ziv znao nije.

Promijenjeno od kem (19.03.2019 u 18:24 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
kem je offline   Reply With Quote