Videti jedan post
Star 23.08.2021, 00:09   #3
kopa_yumidi
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 22.08.2021
Mjesto: Hrvatska
Postovi: 2
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Tipkovnica (FL Studio)
Interesi: Producer muzike
kopa_yumidi ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Je, Alesis je MIDI klavijatura, nije aranžer, ali se može koristiti sa aranžerom.
Dodato:
Pazi, ja sam također početnik, koristim FL Studio kako bih skladao/producirao muziku, ali ja sam producer elektroničke glazbe (trap).

Kako bi mogao iskoristiti svoj MIDI kontroler, najbolje bi ti bilo da koristiš neki program kao što je Kontakt 6 (ja ga koristim u FL Studiju ali možeš ga samostalno instalirati bez FL Studija).

Također sam pronašao razne boje online za Kontakt, TAQSIM i još na YouTubeu ima par videa (linkova). Za bubnjeve i slično, probaj One Man Band.

To što je MIDI bit će ti oke za početak, ali na kraju najbolje bi ti bilo da si nabaviš pravi aranžer. Zasad googlaj traži boje i programe (vst, vsti, vst3, exe...) vst programe (plugin) ubacuješ u DAW (digital audio workstation, ili ti FL Studio, Ableton Live, GarageBand...)

Tako barem ja "sviram" i riješavam stvari, koristim FLS kao DAW, Kontakt kao plugin za boje, TAQSIM i druge izvore kao već namještene boje i običnu tipkovnicu da sviram, nemam nažalost još MIDI kontroler, ali radilo bi na isti princip. Samo jako, s vremenom ćeš se snaći!

Promijenjeno od kopa_yumidi (23.08.2021 u 00:18 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
kopa_yumidi je offline   Reply With Quote