Videti jedan post
Star 07.09.2010, 10:21   #5
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4847
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo ovako, da jos malo pojasnim. Konkretno uzeo sam jos jedan resiver da bi mogao gledati digijeve kanale (domace). Model je humax DIGI 2 (rimski II). Imam jos i opticum 4050c sa kojima sam do nedavno gledao TV i na tom opticumu mi je namesteno da moze da tera motor. E sad, sve je ok kad nastelujem motor na satelit thor (digi) onda sa ovim humaxom gledam bez problema kanale ali sam hteo povezati oba resivera posto na humaxu imam sve ostale satelite izmedju ostalog astru i hotbird. Znaci meni ne treba vise konvertera na tanjiru posto motor sve lepo odradi nego me zeza to povezivanje, Uzeo sam taj twin lnb i rasclanio kabal ali onda nemam signal. Moguce je to sto kaze kolega Damir da se preko twin lnb oslabi signal, ali sta onda raditi? Ili sam naleteo na neispravan twin lnb, ko ce ga znati. E sad, meni bi odgovarala i opcija da preko humaxa teram motor, onda mi ovaj opticum ne bi ni trebao, ali nemam blagu predstavu kako da nariktam resiver da mi prepozna motor...
@grandia: razmisljao sam da uradim to sto ti kazes preko opcije "loop" da povezem direkt resivere, ali je to jako rizicno posto uvek jedan mora biti u stand by, a citao sam neke forume kazu ljudi da moze doci do povecanja napona i crkavanja resivera pa ne bi da rizikujem.
Ako neko ima jos neku ideju neka napise...
yamahapassion je offline   Reply With Quote