Videti jedan post
Star 25.07.2013, 14:17   #30
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 52
Postovi: 1.294
Downloads: 1936
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Kompleksna socijalna tema, kako vidimo. Potpuno sam na istoj liniji kao i Casper, a mozda jos za nijansu rigorozniji. Radi "aranzerista" je ostalo stotine ili tacnije, hiljade dobrih muzicara, posljednjih dvadesetak godina, bez posla... a to im je bio jedini posao. Gdje je tu svijest i savjest ? Naravno da ce sada doci oni koji ce iznositi svoje odbarmbene argumente, kao sto je: "gazda nece da plati vise" i slicno... iste imaju i oni koji "sviraju" midi fileove. Sta cemo sada ? Zar se zaista ono malo melodija i nekoliko akorda koje uhvatimo ili ne uhvatimo lijevom rukom, moze nazvati sviranjem, muzikom, umjetnoscu ? Ovo je generacija (cast izuzecima), koja nikada nije stala na binu pored jednog bubnjara, basiste, gitariste, harmonikasa... ali skupa, u isto vrijeme, i bas ona nasla da raspravlja o "fajlasima" i dijeli moralne samare... da to nije malo licemjerno ? Zalimo se na nisku muzicku kulturu narodnih masa. Ko formira muzicku kulturu tih narodnih masa, ako ne bas mi koji se bavimo muzikom. Primjecujete li da je prvi komentar na neciji demo snimak: "al' ti dobro zvuci aranzer"... ili "daj baci mi tu rumbu na e-mail", skoro niko se ne bavi umjetnikom u muzicaru, nego njegovim instrumentom. "Terce" su vrlo trazena roba, uskoro ce i "kvinte"... Od tudjeg misa, ne vidimo svog slona !!!!! Naravno da jos uvijek ima muzicara... ama toliko malo, da su vec sada zasticena vrsta i da ce trebati zakonom regulisati njihov opstanak na planeiti Zemlji.
Hajde da pročitamo još jednom ovo
romario je offline