Videti jedan post
Star 20.11.2022, 00:42   #5
Decko sa sela
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 05.04.2022
Mjesto: Badnjevac
Postovi: 10
Downloads: 86
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 2 Postova
Instrumenti: Klavijature
Interesi: Muzika
Decko sa sela ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sada su se cene promenile, zbog krize, steta. Ovog leta je 715 kostao kao 732.
Moj glas ide za 712,a moja preporuka 732, sada je nesto skuplji od 715, ali velika je razlika, na 700Mhz skretnica, 3 inca spulna

Ali nisi nam mnogo rekao - sviras sam kao one man band ili dodje tu jos pevac, pevacica, mozda gitara ? Koji mixer koristis ? Aktivne ili pasivne zelis da kupis ?

Ja bih ipak razmisljao u pravcu 2 x 12 - lakse i manje za transport, kasnije bolje prosiriva kombinacija, bolja za pevanje, kada radis vece feste i iznajmljujes ozvucenje npr, odlicne kao monitori (ako mozes, poslusaj zajedno 712 i 715, videces sam da to nije neka razlika i onda oduzmi 30-40% basa, jer kada sviras pred masom ljudi, bas se izgubi, narocito postavljen tako visoko. Za aranzer svirku treba bas bin, da bi taj ritam, muzika iz aranzera imala punu dinamiku, da ljude digne na noge, da je dobra stima. Verujem da ces se kasnije pokajati. Moj predlog, uzmi 12ice i kasnije 1 bas, pa posle jos 1, ako su novci problem. Sada aktivan 15 bas bin nije mnogo skup, ima sasvim dobrih modela i od nize rangiranih proizvodjaca. 2x12 +1 bin to je kombinacija lepotica.
I treci savet - koliko ces platit 715, za te pare uzmi 732 - topla preporuka. Isto HD 12. Jos bolje hd32. Ja se neckam da uzmem da probam ove nove 912, 932 ne znam kakve su, ali i to je u istom cenovnom rangu
Decko sa sela je offline   Reply With Quote