Videti jedan post
Star 07.02.2018, 08:59   #2
sxkn7
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 03.10.2009
Postovi: 163
Downloads: 1023
Uploads: 0
Rekao HVALA: 26
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G6, V-Synth GT, D-05, Korg T2EX, Ketron SD4, Yamaha Motif XF6, PSR-S770 i Stagepas 400
sxkn7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

mislim da ovdje na forumu postoji indirektni sukob generacija. Ovi mlađi bi da zvuče i bolje od originala pa stalno traže novim klavijaturama "dlaku u jajetu". Uz takav način razmišljanja, njima naravno nikad ni jedna klavijatura neće biti 100 % dovoljno dobra. Nažalost oni ne shvataju da nije fazon zvučati isto ili "bolje" nego original nego je fazon da čovjek svira drugačije nego original odnosno da nađe neki svoj stil sviranja koji će da zaintrigira slušatelje / posjetitelje gaže.

A mi stariji smo zahvalni novim klavijaturama ovakvima kakve su jer znamo na kakvim igračkicama smo svirali kad smo bili mlađi. A tada pojma nismo imali da će danas klavijature da dostignu ovako "perfektnu" razinu, u odnosno na igračkice onoga vremena.

Ja bih i dan-danas dao gram bubrega da mogu ponovno čuti čovjeka koji je u Gradcu na moru ljeta 1988. ili 1989. svirao ELKA EH-105 dok je njegova
žena pjevala "Sanjaj me" od Novih Fosila. Ili u Omišu ljeta 1990. ili 1991., čovjek na prvom katu stalka stavio Yamahu DX7 II a na drugi kat stavio Technics-a KN800. Pored njega kolega gitarista svira i pjeva. Za njih bih dao i 2 grama bubrega da ih ponovno čujem . A sve te 3 klavijature su u poređenju sa današnjim top modelima aranžera igračke a opet su u ono vrijeme davale neku milinu zvuka koja je barem meni nezaboravna.

Eto to je to - kao što je "u rukama Mandušića Vuka svaka puška ubojita" tako i u rukama Jordan-a Rudess-a svaka igračkica od klavijatura "roka mandoljin" Dakle bolje je usavršiti neki svoj stil sviranja nego tražiti da klavijatura bude perfektna svakome - nešto što se nikada neće dogoditi...
sxkn7 je offline   Reply With Quote