Videti jedan post
Star 07.02.2018, 11:20   #5
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@sxkn7 - Slažem se potpuno s tobom da treba raditi na sebi, usavršavati tehniku sviranja, graditi novi repertoar. To je baza svakog glazbenika i nju je potrebno konstantno proširivati.

@ddmacak; @AlenP - Kod nas klavijaturista je uvijek prisutan problem istrošenosti instrumenta. Naša su ulagana uvijek veća, za razliku od drugih muzičara. Ali ako se možemo utješiti, postoji i ona druga strana medalje. Dobar klavijaturista uvijek ima svirke dok postoji hrpetina odličnih gitarista koji sjede doma.

Kada sam otvorio temu želio sam više istaknuti onaj tehnički dio, tj. korištenje instrumenta i način na koji to činimo. Kada već uložimo hrpu para u instrument, kako iz njega izvuči ono što nam on nudi? Ubacivanje starih okljaštrenih setova sigurno nije dobar pristup. Da li je se to radi zbog linije manjeg otpora ili je razlog negdje drugdje, trebaju razmisliti oni koji tako pristupaju.

Probao sam i ja upisivati razno razne setove "zvučnih imena", tražio sam "stari zvuk" u novoj klaviajturi, uspoređivao sve moguće opcije da zvučim još bolje i na kraju sam došao do jednostavnog zaključka. Tvornički materijal je zakon i treba ga maksimalno iskoristiti. U to sam pogotvo siguran sada kada koristim Genos ali isto to se odnosi i na ostale top aranžere od Korga do Ketrona (a gdje je nestao treći ).
casper je offline   Reply With Quote