Videti jedan post
Star 12.08.2018, 19:51   #26
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pročitao sam nekoliko komentara i mogu da kažem jedino tako.
Casper ima potpuno prevo to znam iz osobnih iskustva.Posle promijena ogromno različitih klaviatura došao sam također do jedinog zaključka da sve ono šta je novo ni u kom slučaju ne znači da je bolje od starijeg nego je skoro uvijek ono starije čak bolje nego novo.
Sama pojedinost neme nikakve logike,da ja sada kupim najnoviji model klaviature i na njega teram neke stare setove sa ritmovima te zvukovima pa samplovima pa da mi klaviatura posle zvuči jednako nego ona prije stara.
Šta sam onda sa time nego da sam bacio pare postigao?
Pa da naložim sa stare zvukove te samplove na noviji model koji se ni u kom slučaju ne mogu uspoređivati sa onima na novom modelu klaviature?
Ako se koriste samplovi i napravljeni su to jest snimani i obrađeni kako oni moraju biti radit če jednako na klaviaturi stari 20 godina ili na klaviaturi staroj mjesec dana.
A ako samplovi nisu kako trebaju biti bit če na staroj ili novoj klaviaturi više nego užas i svaki več naloženi tvornički instrumenat na njoj prava je milina prema lošem samplu.
Na ogromno klaviatura malo višeg ranga tvornički instrumenti sa nekoliko podešenja i kombinacija mogu se podesiti tako,da ni jedan sampl pravljen dodatno bez jake studijske obrade (i ogromnog znanja te alata) ni slučajno ne može zvučati bolje nego se to samo svakome čini jer on misli da zvuči bolje jer nije jednakog zvuka.
Sasvim logično je da svaki proizvođač klaviatura ne snima neke zvukove čak direktno preko mikrofona i ubacuje ih u klaviaturu nego ima posebnu tehnologiju te jako kvalitetan alat za pravljenje tih stvari.
Puno puta sam na klaviaturu stavljao slagao te obradivao razne samplove sa mogu da kažem vrhunskim znanjem kojeg sam toku godina stekao i mada su bili dobri te jako sličili na pristan zvuk akustičkih instrumenata oni svejedno ipak nisu bili ono što bi trebali biti ako se pogleda iz tog vidika.
Da ih je uradila neka od firmi koje su izdale instrumenat logično je,da bi bili vrhunski i kakvi moraju biti jer oni imajo za te stvari alat od mixeta i tako naprijed o kojem svaki pojedinac samo može da sanja kao prvo zbog cijene nabavke barem sličnih.
Samplovi do kojih mi možemo doči donekle imaju drugačiji zvuk ali često oni su potpuno lošiji od onih tvorničkih instrumenata koji se nalaze na klaviaturi.Naravno niko ni ne obrati pažnju na to a naročito raji na svirci sasvim dovoljno je da čuje neki malo drugačiji zvuk pa je sve u redu a onoj pijanoj dovoljno je ako nešta samo lupa i cvili.
Prije nakupovanja te promijene stare klaviature na novu potrebno je proveriti nekoliko stvari i tako doči do zaključka ako je promijena uopšte potrebna te što se novom klaviaturom pridobije sem pažnje na koju nitko puno ni ne gleda ili lakše služenje midi fajlašima koji puštaju midi file a o sviranju pojma nemaju i sramota su za sve ostale muzičare.
A baš takvi nabave novije modele klaviatura kod kojih svatko ko zna malo više odmah zbog toga primijeti da puštaju ili midi file ili mp3.
Onaj,ko svira uživo svirat,če jednako dobro i na staroj ili na novoj klaviaturi sem što če naravno na novoj nekog jako višeg ranga prema staroj i njegovo sviranje biti još bolje.
E pa tako sam počeo razmišljati i ja.Šta če mi bacanje para za neke nove modele klaviatura koje su večinom sama malo više doterana šminka a kvaliteta nikakva i sve ono na njima kao novi top model šta mi na svirci uopšte nikada ne treba.Šta če mi primjer neka funkcija da uključujem galop Konja??
flosarka je offline   Reply With Quote