Tema: Kucni studio
Videti jedan post
Star 22.10.2010, 17:33   #4
alfaholic
Početnik forumacije!
 
alfaholic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.10.2010
Postovi: 31
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 8 puta u 6 Postova
alfaholic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Uz svo postovanje, jer zaista to su mikrofoni koji se vrlo cesto pojavljuju u setup-ima svugde u svetu, moze se vrlo lako i lepo zamisliti profesionalni studio bez AKG mikrofona, dozvolicete da obrazlozim.

AKG C414 nije nista posebno, iako se cesto koristi kao sto ste pomenuli. Najcesci je u stereo paru na akusticnoj gitari i tu radi lepo, ali nista vise od lepo.
Kao alternativu, uvek radije snimam sa AudioTechnica 4047 za kardioidne karakteristike, ili ako je potrebna neka druga, 4050.
Za razliku od AKG, ovi mikrofoni imaju mnogo vise karaktera i nude snimak koji je zivopisniji od C414.

C3k i C4K su jedni od losijih mikrofona u toj klasi. Za C414 bih se mogao sloziti da je dobar izbor, ako su ukusi u pitanju, ko voli manje karakterne mikrofone, ali sto se tice ova dva, oni su Low End i tesko da im se moze naci primena u profesionalnim studijima.

Sto se tice CK91-93, ne bih zeleo da komentarisem jer ga nisam snimao.
Mogu samo da dodam da Oktava MK012 vazi za jedan od najboljih mikrofona za Overhead, a ono po cemu su poznate je najsitnije zrno koje overi zahtevaju, veoma su prezentni i konkretni. Sa njima sam veoma uspesno snimao klarinet, saxofon, voilinu, svugde gde treba uhvatiti AIR, Oktava je savrsena.

Imao sam tu cast da snimam i C12, necu komentarisati sta mislim, jer je to jako skup mikrofon i to je jedna posedna prica.

Dragi kolega, ne znam zasto ste navodili sve uspesne modele AKG, nisam ja rekao da su svi losi, samo da se cesto naidje na njihove mikrofone koji ne zadovoljavaju, a cenom nisu nimalo inferiorni u odnosu na druge brendove, koji u tim slucajevima nude vise.

Pored toga, niste naveli najnezaobilazniji AKG mikrofon, a to je D112, mislim da se on najcesce koristi, pa recimo kao C414, a svakako cesce od C3k i CK91-93.

Sto se tice kompresora, stojim iza toga sto sam rekao. Savrseno bi bilo da u usnimavanju ima Bill Putnam 1176, ali realno, nema nicega loseg i neispravnog usnimiti zdrav singal, a kasnije ga tretirati MCDsp Compressor, ili neki Bomb Factory, pa na kraju i SSLG, ili CLA 1176.

I molim Vas kolega, pa ipak je covek pomenuo malo para, sve sto sam rekao je bilo iz tog ugla sagledavano.

Ja koristim kompresor u usnimavanju, istina, ali mogu potpuno bez njega, tako je bilo na nekoliko ozbiljnih projekata, vokali su identicni, pitanje je samo komocije pri usnimavanju.

Samo cu Vam dodati moj setup kad usnimavam sa kompresorom, Ratio je 1.8:1 a Treshold ida daleko na -40 db, posto je dbx u pitanju stoji soft knee, sa brzim attack-om i release-om.
Znam, recicete da to nije skolski, kao sto i nije, ali uz dobru gluvu sobu, da se ne skuplja sav onaj mulj na tih -40 db, ova koncepcija podgreje vokal prilicno i simulira stare analogne, tube preampe.

Promijenjeno od alfaholic (22.10.2010 u 17:35 sati)
alfaholic je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio alfaholic za ovaj koristan post: