Videti jedan post
Star 04.10.2013, 16:08   #5
Amater_svirac
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 25.08.2012
Postovi: 106
Downloads: 11
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 20 puta u 20 Postova
Amater_svirac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard rolandx...

Vidis ovako, racunaj da za pare koje izdvajas dobijas priblizno slicnu konfiguraciju racunara koji god brand da kupis. Ja sam do sada imao HP, Toshiba, Acer (jos uvek imam), zena imala 3 Dell-a, i jednu Toshibu... utisci? Nemoj da kupujes lap-top ako ne moras, a ako bas moras nema tu neke bitne razlike u domenu para koje nameravas da potrosis. Ja sam u pocetku imao ova prva dva (HP i Toshiba, koji je bio neki malo pojacani "business" model) koji su bili u rangu $1200-1400... i jedan i drugi su mi trajali u proseku 2-2.5 godine, naravno nosenje na poslu, maltretiranje, komplikovanije racunske operacije itd itd). Na kraju mi je dosadilo da bacam pare, pa sam kupio Acer netbook, kako se zove, za otrlike toliko para koje si ti nameraio da das, 11 inch monitor, za pravi rad na poslu i kuic koristim desk-top dok mi ovaj sluzi kao "masina za kucanje", tacnije za neke manje zahtevne stvari. Tako da pogledaj koji ti lap-top najvise lezi, da ti odgovara tastatura (ne previse mala ako imas velike ruke :-)), ponekad mozda ucaris na RAM-u, jer ti neka kompanija daje malo vise za iste pare, ali u principu to je to i sve je tu negde. Zena, sa druge strane je samo jednom kao student imala Toshiba (trajala 2 godine), dok je posle uvek preko firme uzimala "business" verziju Dell-a i svi su bili preko $2000-$2500, i naravno, kao sto se i da ocekivati, bila je vise nego zadovoljna ovim racunarima, ali tako ti je to, koliko para-toliko muzike :-). Srecno sta god da odlucis.
Amater_svirac je offline   Reply With Quote