Videti jedan post
Star 28.11.2011, 00:18   #3
gogspa80
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 16.01.2008
Postovi: 424
Downloads: 1960
Uploads: 32
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
gogspa80 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

koji ti je midi kabl, ja imam 2 kabla, ako ti na kablovima midi pise to midi in, onda taj stekas u midi in, a ako pise samo midi in onda ide u midi out, kada povezes i upalis klavijeture, prebacis se u program- tako je na korgu pa 80, tamo gdje ti obicno bude klavir preko cijeloga odmah odabran, gdje pravis boje. zatim otvoris cubase, odaberes new project -16 midi track seq, selektujes bilo koju traku npr midi1, i za midi in odaberes all midi input, mislim da to bude odabrano svejedno, sada si odabrao da cubase prima informacije iz tvoje klavijeture, zatim odavdje skines pod
Computer Sequencer Templates za nuendo i cubase listu instrumenata za tvoj instrument, u cubase to ucitas tako sto ides na Devices - MIDI Device Menager pa na import setup, ucitas tu ono sto si skinuo. sada mozes pod midi output odabrati pa 2x i konkretnu boju, ili set bubnjeva, tako da kada nesto programiras i pustis istovremeno cujes na klavijeturi, na pa 80 u globalu ima opcija pod midi control - Local to mozes staviti na off, kada to uradis neces cuti klavir ili bilo sta sto sviras, nego samo ono sto klavijetura dobije putem midi kabla, da te ne ometa klavir i bubanj u isto vrijeme ako sviras preko tipki od klavijeture, to je to... ako negdje zapne pisi
gogspa80 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio gogspa80 za ovaj koristan post:
mirandess (28.11.2011)