Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Internet škola sviranja > Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš

Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš Svi želimo da zvučimo bolje, ni neka crkavica nije na odmet.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 13.08.2024, 08:26   #11
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 38
Postovi: 796
Downloads: 319
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 146 puta u 141 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kumu se rodio sin ima 5 dana i zvao sam 6 svirača s harmonikom koji idu tako kad se rodi dijete ili je momačka ili rođendan. Jedan i jedini koji ide sam s harmonikom ne može jer već 5 noći svira a ima i stalan posao uz to i mrtav je umoran. Druga trojica bi došli ali im kolega na gitari ne može jer je zauzet a sami ne bi došli. Ovi šesti zauzeti,svirali u nekoj vinariji nekoj elitnijoj ekipi. Ja sam kum ali i uzvanik na fešti i nije moje da se tamo lomim itd. al nisam mogao pretrpit da je gluha situacija pa sam ponio klavijaturu i zasvirao. Takvih dakle unplugged svirača konkretno na mome terenu ima nekih 3 postave i svi imaju posla uglavnom. Sviraju pred nekim kafanama u sezoni,u nekim vinarijama i na seoskim zabavama. Aranžerska svirka ljeti uglavnom ne prolazi. Jedino u kafani al ljeti je vruće pa toga nema ili pak na otvorenom kad je neka veća seoska/gradska zabava. Čak i kad je tako,više se ne zovu lokalni aranžeri tipa dvojica ili dvojica plus ženska već zovu zvijezde. Tako sam ovo ljeto slušao u živo Kuzmu i Shaka zulu,Zabranjeno pušenje,Petra Grašu,Prljavo kazalište,Doris Dragović,Zlatka Pejakovića,Danijelu Martinović,Mladena Grdovića,Gorana Karana,Dražena Zečića i tko zna šta sam još preskočio. U najavi su Bosutski bećari i svašta nešto za te neke lokalne manifestacije a od ovih svih se je možda za 3 plaćao ulaz.
Terase su isto ćorak po hotelima. Hoteli to više ne rade. Ima par restorana ili barova i tu sviraju neki "vanjski" i to na način svaki dan po dva sata i za manje para pa se skupi "plaća" i njima dobro. Zimi u kafani ja uzmem s kolegom štajaznam 300 eura od ponoć do 4 a ovi to zarade za par dana laganini. Meni ne gori,imam drugih prihoda,opremu sam davno isplatio i niti ne mogu svirat svaku vecer za 30 eura uz uvjet da se svira svaki dan. Nekome tih 900 ili 1000 eura mjesecno na taj način gdje cijeli dan spavaju a navečer malo drndaju odgovara a meni ne pa zato ni ne sviram nigdje a da mi je briga, i nije baš... Da možeš ljeti nać full svirku za dobru paru, ne možeš ali eto,ni ne guram se. Tržište je blesavo,gazde bi da te što manje plate a da ti šta više odradiš kao i u svakom poslu,većina misle neš ti njega,dođeš,sjedneš i sviraš i uzmeš pare. U pozadinu priče s takvima nemaš šta pričat i eto. Mogao bih još elaborirat al dosta je. Poanta je ili da sviraš svaki dan za siću ili jednom mjesečno za normalnu cifru pa sam odabrao da u sezoni ne sviram.

Sent with my Poco X4 Pro 5G using Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Star 13.08.2024, 18:30   #12
Rudiiiii
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 13.09.2007
Postovi: 129
Downloads: 2177
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Rudiiiii befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od smuchac Pokaži Post
... svirat svaku vecer za 30 eura uz uvjet da se svira svaki dan.

Sent with my Poco X4 Pro 5G using Tapatalk
... pa nije toliko ni lose, dnevno oko 7-8 piva ako ne dajes baksis konobaru, a u Zdencu se moze kupiti i vise
Rudiiiii je offline   Reply With Quote
Star 14.08.2024, 11:23   #13
grico
Vredan član društva
 
grico's Avatar
 
Registrovan/a dana: 18.03.2018
Mjesto: Omiš
Postovi: 148
Downloads: 385
Uploads: 8
Rekao HVALA: 27
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: PSR S970
grico ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Onda je izgleda kako koji grad.ili općina Nebitno.Evo moj grad.Omiš
Sviračkog staža po hotelima terasama imam oko 20 god.više ne sviram.Al ništa se nije prominilo jedino što su nikli novi hoteli novi restorani to je već odavno popunjeno i svira se svaku večer.otprilike repertoari su isti,al svira se

Bendova nema,sve su to One man,duo,il trio bandovi i sve lokalci.
grico je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 02:49


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije