Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 02.09.2024, 09:10   #11
korg_man
Vredan član društva
 
korg_man's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.07.2008
Mjesto: Vukovar
Godina: 34
Postovi: 138
Downloads: 285
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 21 puta u 16 Postova
Instrumenti: Yamaha Montage 7, Yamaha Genos, Yamaha Tyros5, Korg Kronos X 61, Kurzweil PC3 76
Interesi: Sviranje
korg_man befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa djelomično si u pravu (po mome). Nekako se uvijek može kupit neki set, puknit u klavijaturu i svirat, ali tu treba pregaziti one nedostatke u instrumentima koje čuješ i prihvatiti set takav kakav je. Isto mišljenje sam imao kad sam Genosa kupio: "O glupane, što uradi pa proda Korga", jer sam prodao Pa4x i ostao na suhim Yamahama. E sad, nije tu ništa loše, dapače čak i Korgaši kažu da Yamaha puno bolje radi nego Korg. Jednostavno je iskoristivija za sve. Onda su stvari počele teći drugim tokom kad sam se malo udubio u Yamahe. E sad dolazi drugi problem... Jako puno mogućnosti i opcija (dok Korgovci pričaju kako baš fali opcija) i sve te mogućnosti na Korgu nisu bile, a da ne spominjem i same instrumente unutar klavijature. O packovima da i ne pričam ( oni koji sj za naše tržište iskoristivi) i tu čovjek sazrije izapravo je stari Roland bio u pravu kad je rekao "Ljudima sempleri ne trebaju jer ih ne znaku korostit". Zato se baziram na Yamahinu tvornicu i packove jer nitko nikad niti jedan sample neće moć napraviti kao tvornica, uz optimizaciju za efekte u klavijaturi, filtere, A/D konvertore itd.
Bilo kako bilo, danas mi je jedini problem višak funkcija na Yamahi i voli bih puno više koristiti opcija, al jednostavno nemam potrebu 😁... To su moglo bi se reći i slatke stvari, jer hej, čovječe, u Pa4x nisam mogao pomislit da na neki ACC kanal ubacim poseban efekt itd itd, da ne spamam 🙂
korg_man je offline   Reply With Quote
Star 04.09.2024, 08:39   #12
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.194
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 52
Zahvalili mu 1.762 puta u 1.318 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sviranje aranžera je poseban sport. Malo sviraš, malo programiraš

Svaki brend je specifičan na svoj način ali i te razlike postaju sve manje. Uglavnom na aranžeru imamo sve što nam je potrebno i koristimo onu klavijaturu koji bolje poznamo. Onaj drugi brend je uvijek "kompliciraniji", a prelazak ponekad može biti "bolan". Na sreću, @korg_man je već lagano u fazi "ozdravljenja" .

Do problema uglavnom dolazi iz dva razloga. Uzrok prvoga je ljudski faktor, dok je ovaj drugi vezan uz neispravan operativni sustav. Sviram dugo godina i kao što sam u više navrata istakuno na forumu, moj prioritet je pouzdanost klavijature, a nakon toga kompatibilnost između modela. Zato danas sviram Yamahu, a prije toga sam imao sve modele KN Technics serije. Oba brenda imaju ove atribute. U mojoj sviračkoj karijeri aranžera koja je krenula davne '87 nikada nisam nosio klavijaturu u servis. Ali kada bi mi zvuk bio na prvom mjestu, definitivno bih birao Ketron.

Kada sam 2010. godine prelazio sa KN na Tyros, znao sam što me čeka. Iako je koncept Yamahe i Techicsa vrlo sličan, trebalo mi je godinu dana da KN7000 stavim na ormar i na gažu idem samo s Tyros4. Posao mi je dodatno otežao nedostatak kvalitetnih uputa za rukovanje. Ne znam zašto su im manuali šturi i opisuju samo bazične stvari koje su logične same po sebi. S druge strane, svirači ih u većini slučajeva ostave u neotvorene u originalnom najlonu.

Nekvalitetne upute su jedan od razloga što sam dosta vremena posvetio mom Youtube kanalu. Pokušavam pomoći preko video klipova ali isto tako redovito pregledavam pitanja u komentarima i odgovaram na većinu njih. Pa i na ovom forumu sam natipkao toliko slova s uputama o Yamahi da bi se komotno mogao tiskati neki roman . Zato mi je posebno drago što je Vaxter odlučio uložiti dodatni trud i sredstva da yu-midi održi na životu. Iako je prije par godina izgledalo da će forum-forma izumrijeti, sada je potpuno jasno da je ne mogu zamijeniti nikakve FB grupe ili ostali oblici komunikacije. Možda ne pratite, ali najjači Yamaha forum (https://www.psrtutorial.com) je ugašen, a do kraja godine nestaje i ovaj dio s tutorialima. Šteta.

Odoh "malo" u širinu , pa se nakratko vraćam nazat. @b.o.Y.c.h. ČK - ako ti nedostaju neke stvari kod ponovnog slaganja Pakova, predlažem da pročitaš ovu temu. Ako imaš registracije koje su "nispravne", ovako možeš vidjeti što se nalazi u njima, tj. gdje se nalaze lokacije na kojima nemaš potrebne instrumente.
casper je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 12:46


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije