Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 16.02.2014, 14:50   #1
grabovac037
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 20.01.2007
Postovi: 305
Downloads: 3773
Uploads: 3
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
grabovac037 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
grabovac037 pošalji poruku preko ICQ messengera grabovac037 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard kontrola kontakta za live

da li bi mogao da preko nekog kontrolera na primer korg nano da kontrolisem kontakt5 za liv tj da na kork nano menjam boje itd
grabovac037 je offline   Reply With Quote
Star 16.02.2014, 16:34   #2
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da, naravno da je moguce kontrolisati Kontakt putem midi kontrolera, s tim da, kao prvo, taj kontroler bude pogodan, zatim kao drugo, da napravis konfiguraciju midi kontrolera na Kontaktu, sta ce i kako da kontrolisu pojedini kontroleri, za sta postoji citav jedan modul na Kontaktu, a mogu pomoci cak i Scripte, koje bi morao sam napisati za tu namjenu i na kraju, sto je i najbitnije, da tvoj Audio PC ima dovoljnu performansu da istovremeno drzi vise Kontaktovih instrumenata (mozda i nekoliko desetina ili cak i stotina ukoliko hoces maksimalno iskoristitimogucnosti Kontakta i kvaliitet njegovih instrumjenata) u Multiju, spremnih da budu pozvani putem Program Change midi naredbe sa hardware instrumenta. Vjerovatno je to kod tebe neki aranzer. Imaj samo na umu, da taj PC mora biti veoma dobro optimiziran za Audio rad jer Kontakt je jedan od najzahtjevnijih software instrumenata, a prije svega je neizbjezno opremiti PC maksimalnom radnom memorijom, sto je kod vecine laptopova 8GB, noviji idu i do 16GB, a ako se radi o desktopu, onda je granica kod uobicajenih maticnih ploca 32GB. Ovdje bi ti pak bilo dovoljno 16GB. Da to sve ide "kao podmazano" biio bi pozeljan jedan SSD disk jer time ne samo da ubzavas proces pozivanja instrumenta Kontakta, vec i zestoko rasterecujes sam kompjuter. Kako vidis, nece proci bez ulaganja, naravno ukoliko imas namjeru da zaista pozivas kvalitetne instrumente (jer to jedino i ima smisla ako vec koristis Kontakt). Korgovi nano kontroleri nisu bas najbolji izbor za promjenu, odnosno pozivanje Sound Programa (Instrumenata u Kontaktovom zargonu). Postoji nekoliko ogranicenja zasto to oni nisu u stanju, medjutim, oni ti i nisu bas neophodni, uoliko ces Sound Programe sa Kontakta pozivati sa svog hardware instrumenta (aranzera) jer on sam salje sve potrebne informacije na Kontakt. Mozes pored toga kontrolisati i Level instrumenata, zatim panoramu, pa efekte itd... i to sve sa svog aranzera, isto kao da se radi o njegovim internim programima. Za ve ovo, potreban je samo jedan midi procesor na tom Audio kompjuteru (bilo da je laptop ili desktop) koji ce te informacije primljene sa tvog aranzera, usmjeriti kako treba na Kontakt. Taj mdi procesor se mora konfigurirati kako ti odgovara, u zavisnosti od aranzera koji koristis. Skoro sam, jednom kolegi sa foruma, radio jedan takav suístem gdje su instumenti sa Kontakta bili pozivani preko Korga PA1X, a uz to sam mu dodao mogucnost kreiranja "terci" i njihovog pohranjivanja po Performansama PA1X . Korgovi aranzeri su inace prvi izbor za ovakav rad i nijedan drugi brend nema te nmogucnosti midi konrtole kao Korgovi aranzeri i to od onog najeftinijeg, pa sve do PA3X. Da te podsjetim jos jednom, najbitniji uslov je veoma, veoma dobar Audio kompjuter i naravno isto tako dobar Audio Interface (sa integriranom sound kartom to nece nikada ici kako tereba, to odmah zaboravi).
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 17.02.2014, 05:04   #3
grabovac037
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 20.01.2007
Postovi: 305
Downloads: 3773
Uploads: 3
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
grabovac037 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
grabovac037 pošalji poruku preko ICQ messengera grabovac037 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

hvala tranzit na ovakvom odgovoru
vec dugo se zezam da tako kazem sa pc na live svirkama cak sta vise vec neko izvesno vreme radim samo sa laptopom ali da ne gnjavim koristim kao master za tu namenu rolandjv80 i on mi je ogranicen sa 16 boja u koje mogu pozivati iz njega i 16 boja sa kartice ali on je previse trom da tako nazovem za to pa sam mislo da dodam jos koju kontrolu gde cu moci da napravim presete da pozivam boje iz kontakta jer mi je tih 32 farbe malo za zivu sviru ali jbg
zato me zanima to ,koji kontroler i da li takoav kontroler postoju znaci iskljucivo da mi bira numericke farbe iz kontakta na odredjenom midi kanalu

ps imam i rolan jv 35 da li na njemu mogu izdeliti da mi na jednom performansu bude jedna midi kanal u mom slucaju bas i na drugom midi kanalu na primer neka solo boja naravno iz kontakta

Promijenjeno od grabovac037 (17.02.2014 u 05:06 sati)
grabovac037 je offline   Reply With Quote
Star 17.02.2014, 10:50   #4
momo
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 10.09.2004
Mjesto: Vukovar
Postovi: 366
Downloads: 2865
Uploads: 0
Rekao HVALA: 81
Zahvalili mu 37 puta u 37 Postova
Instrumenti: Shure 58,psr9000,emx 5000,Impulse 1015,TNT 160
momo ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Možeš i to na dva načina.
U JV splitovati klavijaturu ili u kontaktu boje splitovati.
momo je offline   Reply With Quote
Star 17.02.2014, 20:33   #5
grabovac037
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 20.01.2007
Postovi: 305
Downloads: 3773
Uploads: 3
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
grabovac037 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
grabovac037 pošalji poruku preko ICQ messengera grabovac037 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

brate momo meni treba na dva midi kanal znaci pitanje je bilo dali jv to moze ako znas odgovori ako ne nemoj da pisete svasta mrzi me da citam
grabovac037 je offline   Reply With Quote
Star 18.02.2014, 02:27   #6
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

A da ti napravim tako da uopste nije bitno koji je masterkey (kad vec radis sa laptopom) jer ti svakako treba radi Kontakta. Uzgred, Roland JV35 nece biti rjesenje za tebe. Takodje, splitovati sounde na Kontakt Instrumentu nije nikakvo rjesenje, dakle ostacemo na tehnickom rjesenju da ti laptop posluzi, osim za same sounde sa Kontakta, i za biranje Sound Programa za desnu stranu (moze i za lijevu) i to putem svoje tastature, sto je daleko najbrzi nacin. Ovo je inace moj patent i sve je napravljeno tako da ti, u sustini, tasterima sa tastature Laptopa saljes midi komande odnosno Program Change naredbe na Kontakt. Klavijatura moze biti koja hoces jer sa tim sistemom od klavijature sa jednim midi kanalom pravim klavijaturu sa dva midi kanala i Split tackom.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 18.02.2014, 04:04   #7
grabovac037
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 20.01.2007
Postovi: 305
Downloads: 3773
Uploads: 3
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
grabovac037 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
grabovac037 pošalji poruku preko ICQ messengera grabovac037 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

nisam ni sumnjao da tranzin nema resenje za ovo xexe
kako da dodjem do vaseg patenta
grabovac037 je offline   Reply With Quote
Star 18.02.2014, 05:10   #8
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Lako, vrlo lako. Opisi mi tacno sta ti sve treba, ama nemoj da bi nesto zaboravio. Dakle, pored tog pozivanja Sound Programa sa Kontakta, pa recimo, sve do "terce", dakle sve sto bi ti trebalo, a uzgred, navedi koji je Laptop koji koristis, ali tacan i puni naziv. Ovo mora da ide javno jer administracija jos nema u yu-midi shopu sve promocije produkata Trans Auidia, pa ce i cijena biti javna, a ona ce i kasnije biti za taj produkt potpuno ista u shopu. Uplatu saljes na yu-midi, a produkt odmah istog dana dobijas od mene putem e-maila. Vrlo prosto i efikasno.

Promijenjeno od tranzit (18.02.2014 u 05:16 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 18.02.2014, 05:22   #9
grabovac037
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 20.01.2007
Postovi: 305
Downloads: 3773
Uploads: 3
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
grabovac037 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
grabovac037 pošalji poruku preko ICQ messengera grabovac037 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

lap top je lenovo dulacore ne znam bas sad tacno ali srednja konfiguracija 2 gb rama
ali sad mi se radja ideja da u tom slucaju pocnem da nosim desktop racunar na svirku sa malom tastaturom gde bi menjao farbe
konkreto mi treba ako je moguce ovako
da mi taj rolandjv 35 bude master na dva midi kanala
da sa te male tastature ili laptop tastature menjam u kontaktu farbe u kontaktovoj banci nista vise
grabovac037 je offline   Reply With Quote
Star 18.02.2014, 06:13   #10
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Dogovoreno. Dobices cijenu sutra ovdje u ovoj temi a sve ce biti gotovo za dan do dva. Od Vaxtera ces dobiti sve podatke koji su ti potrebni za uplatu za ovaj produkt. Da te podsjetim za svaki slucaj, jesi li siguran da ne zelis tercu ? Jos jedno pitanje, koja je tastatura za PC, americka (engleska) ili njemacka ?
tranzit je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:52


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije