Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 25.11.2010, 14:35   #1
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.272
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Pesme koje vredjaju zdrav razum!

Pretrazivajuci ovaj forum nasao sam par slicnih tema,a ova bi mogla da bude posebna po tome sto bi smo ukratko analizirali tekstove pesama koje svojim neukusom,nekulturom ili nelogicnostima vredjaju zdrav razum.Pisite samo o pesmama koje ste primorani da svirate,jer ih namece muzicka industrija.Recimo pesme pisane ulicnim zargonom koji ne zasluzuje da se nadje u pesmi.Evo ja cu dati nekoliko primera.
Pesma-Meshaj mala meshaj,
po mom nekom kriterijumu,ne zasluzuje da se svira i peva a kamo li da se emituje na televiziji.Reci devojci da "mesha" je u najmanju ruku uvreda za devojku izuzev jedino ukoliko se doticna bavi "poslom" koji je ispod granice ljudskog dostojanstva.
Pesma-Usne boje vina
"...glavu gore gledaj pravo,u oblake,u simsire....."
Ako neko gleda u oblake ili u simsire ne moze se reci da gleda pravo!
Pesma-Gas gas
" Joj sto volim miris kamiona...."
Mislim da uopste ne mozemo govoriti o mirisu kamiona vec samo o njegovom smradu!
itd....
Ne mora da ta analiza bude samo jedna recenica ali i da ne bude vise od par njih i da o jednoj pesmi razni ucesnici mogu razmatrati sa vise razlicitih gledista.
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 25.11.2010, 15:03   #2
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

@ Bobane,da se ne uvredite ali tema je $%^*& kao i primeri u istoj,a evo i zasto:

Primer br 1:
Ne znam o kakvim moralnim kriterijumima je rec (mozda je vasa sredina patrijarhalna pa je tako ) ako smatrate da je nekoj devojci reci "da mesa" uvreda ili ponizenje onda ne znam kako bi joj trebalo reci da zaigra nesto nalik trbusnom plesu modifikovanom u nasim kafanama. Rec se "odomacila" u jeziku i tacno se zna na sta se misli. Ne vidim nista ruzno u tome...nije da je bas slatka rec ali nije ni ruzna,u crtanim filmovima za decu postoje vulgarniji izrazi pa nista.


Primer br 2:

"Gledaj pravo gore ili gore pravo,u oblake , u simsire"...ne znam ni ovde sta postoji nelogicno,covek se obraca devojci,govori da gleda pravo u nebo,pa u oblake i simsire ( Mozda ona lezi na ledjima,i tada joj je nebo pravo )...rimuje se rec "pravo",mozda bi joj rekao i da gleda "krivo" ali se u ovoj pesmi to ne rimuje


Primer br 3:

Za nekoga nesto mirise,a za nekoga smrdi,sve je stvar ukusa. Tekstopiscu verovatno kamion mirise i to postujem i opet ne vidim nista neobicno u tome (stavio covek misrisljavu jelkicu i resio problem). Za mene je gora stvar slusati takve pesme i razmisljati o besmislju smisla reci iste nego bilo sta drugo...gubljenje vremena



P.S. ako se predomislite mogu ja temu i da obrisem kao $%*&^#
  Reply With Quote
Star 25.11.2010, 15:32   #3
misa1265
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 29.07.2009
Mjesto: C:Program files
Postovi: 260
Downloads: 671
Uploads: 0
Rekao HVALA: 30
Zahvalili mu 11 puta u 10 Postova
Instrumenti: Korg Pa500
Interesi: Muzika...
misa1265 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa gde bi nam bio kraj kad bi i o ovome razmisljali?
90% pesama ima neobicnosti u tekstu tako da,a i bezveze bi vodili raspravku kad mi tu ne mozemo nista da promenimo...Pozdrav
misa1265 je offline   Reply With Quote
Star 25.11.2010, 17:51   #4
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.272
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kolega Vule,
uz svo postovanje to sto ste citirali moje primere i rekli svoje misljenje ne znaci automatski da je sve u redu,jer nikoga niste ubedili u to,a ponajmanje sebe.Smatram da ni vi a ni ja nisam prosta masina za interpretaciju muzike,vec imamo svoja,iskustvom izgradjena osecanja za lepo i ruzno,kvalitetno i manje kvalitetno te sam u tu svrhu postavio ovu temu.Vase je pravo da istu obrisete,zakljucate ili kako vec.
Pitate o kojim moralnim nacelima je rec,pa evo reci cu vam rec je o nepisanim nacelima koja odlikuju kulturu jednog naroda.E sad to sto je kod nas poremecen sistem vrednosti pa nekima ne smeta da im njihove devojke mesaju na stolovima,da je krivo pravo ili da nafta mirise umesto sto smrdi,to ne mozemo momentalno ispraviti ali se mozemo boriti protiv toga,a jedan od nacina je ova tema sa spiskom pesama koje ne zavredjuju da se slusaju a kamoli da budu hitovi i sastavni deo repertoara jednog muzicara.Iz prostog razloga sto predstavljaju samo jedan mali i minoran deo nase,slobodno receno nekulture.
Siguran sam da i vi imate bar jednu pesmu koju morate da svirate,a ciji tekst iritira vasa osecanja,pa eto prilike da olaksate dusu.
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 25.11.2010, 18:04   #5
EmirTotic
Moderator
 
EmirTotic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.08.2008
Postovi: 933
Downloads: 1217
Uploads: 29
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 102 puta u 96 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 4, Korg TR61, itd...
EmirTotic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
EmirTotic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Puno sam mladji od vas i ne znam da li je u redu sto se mesam u raspravu ali moram da kazem nesto.
Tema je ok, ali je ovde muzika u centru paznje a mislim da u zivotu ima mnogo bitnijih stvari koje vredjaju nas razum. Narod je zatrovan i ubijen glupostima iz medija poput sapunica i slicnih stvari pa do nekih sitnih reklama za prasak i sl. Sto se muzike tice, tone se sve vise. Svaki muzicar ce pre odsvirati nesto od Tome, Tozovca, Harisa, Halida i izvodjaca tog tipa nego nesto od Karleuse, Seke, Cece itd.
Svaki dan slusam komentare starijih koji kazu : "U moje vreme nije ovako bilo..." Vremena se menjaju, ja mislim na gore.
__________________
Live a life you will remember.
EmirTotic je offline   Reply With Quote
Star 25.11.2010, 18:24   #6
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Citat:
Originalno postovano od Boban010 Pokaži Post
Siguran sam da i vi imate bar jednu pesmu koju morate da svirate,a ciji tekst iritira vasa osecanja,pa eto prilike da olaksate dusu.
Mnogo pesama sviram i pevam koje ne da mi se ne dopadaju,ne da mi nesto vredjaju,nego brate ako si profesionalac prvo je sto naucis da na gluposti ne obracas paznju. Ja te pesme ni ne cujem ni ne dozivljavam ako me razumete?


Ono sto bi meni smetalo,sto bi sigurno dozivljavao je moj autorski rad,prema njemu sam duzan da budem emotivan i da ga dozivim i interpretiram kako je potrebno a kafana,to me ne zanima ni malo...kao stolar prema svakoj dasci koju je obradio,verovatno ne gaji nikakve emocije.


Postoji muzika koju volim i koju slusam ali ona i nije pronasla svoje mesto u nekom mom profesionalnom radu tako da...nadam se da me razumete. Kad bi svaku odsviranu pesmu dozivljavao i emotivno i mentalno verovatno bi posle prvog izvedenog bloka u kafani zavrsio u ludari.
  Reply With Quote
Star 25.11.2010, 18:31   #7
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

da citiram naslov, vise bi zdrav razum trebali da vrijedjaju farma, seherzada i jos ona jedna turska sapunica sto bude, sto je neko pametan napisao, kad ono vidis reknes joooooj gdje su oni spanjolci, bolji su mi oni bili
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 27.11.2010, 23:06   #8
negovan
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 08.07.2009
Mjesto: Kacarevo
Postovi: 178
Downloads: 498
Uploads: 20
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 32 puta u 30 Postova
Instrumenti: korg Pa3x i dallape
negovan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa, pasma ima smisla. Hoce da kaze da nijedan muskarac ne moze da je osvoji, a da samo tog lika koga vidi, moze da je osvoji. Znaci da je lik smeker. Hehe.. zanimljiva tema.
Postovano sa mobilnog uređaja
negovan je offline   Reply With Quote
Star 28.11.2010, 01:33   #9
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.272
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja to vidim ovako,ona je gay ikona,odnosno simbol ljubavi prema istom polu,sto ce reci da je lezbos ali u isto vreme i nije jer uziva sa suprotnim polom,tako da opet nema smisla!
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 28.11.2010, 01:50   #10
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

svekar?
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 06:02


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije