Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 11.03.2010, 15:10   #1
Va-7
Vredan član društva
 
Va-7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.07.2004
Mjesto: Čakovec, Međimurje
Godina: 42
Postovi: 227
Downloads: 178
Uploads: 15
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 19 puta u 18 Postova
Instrumenti: Roland G 70, E-A7, Triton LE
Va-7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard G70 + USB stick??

Dakle vidim na netu da ima PCMCIA adaptera s PCMCIA na USB i to čak i na 4 USB-a odjednom. Ono što mene zanima je dal je netko koristio taj način umjesto starih i sve nekvalitetnijih flash kartica, ja u godinu dana eto već drugu koristim i uvijek kvalitetnije biram al neš ti kvalitete kad svo smeće dolazi iz kine..

USB mi se čini daleko pouzdaniji po tom pitanju s obzirom da nemam nijedan midi file na kartici, imam uglavnom ritmove i User programe koje koristim backupirane na kartici za slučaj da ikada nešto krene po zlu s internom memorijom.

Drugo pitanje je dal je moguće internu povećati pa onda vanjsko smeće od memorije nebi uopće koristio. HD mi se ne stavlja jer nedam kopati po klavijaturi odnosno napajanju..


Radi se o ovom:

Highslide JS
Va-7 je offline   Reply With Quote
Star 14.04.2010, 16:15   #2
aleksandarba
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 30.05.2009
Postovi: 14
Downloads: 462
Uploads: 1
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
aleksandarba befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Prijatelju ja ti prvi put ovo vidim i mogu ti reci da me to mnogo interesuje i reci mi gdje moze da se kupi.Posto ja zbog prirode posla,rada sa raznoraznim pjevacicama i raznim vrstama muzike ,i te kako koristim midi fajlove interesuje jer stvarno nisam na tom nivou muzicara da sviram nekih 3000 pjesama.Takodje me interesuje i gdje bi mogao da ugradim hard disk mada poredeci G70 sa PA 800 koji takodje imam mislim da cu ga brzo prodati jer ti toliko hvaljeni ritmovi i bubnjevi rolandovi su da izvines goli k***** nasprem PA800.Razocaro me G70 mnogo za ovih dva mjeseca koliko ga imam.
Pozdrav

Promijenjeno od Vule (19.04.2010 u 10:51 sati)
aleksandarba je offline   Reply With Quote
Star 14.04.2010, 17:10   #3
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 44
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ima da se kupi u Pakom Computers i kosta 2.469 din mada ima sigurno i u ostali PC prodavnicama. Stavio USB Flash ili Compact Flash isto ti je sve je to iz Kine s'tim sto za Compact Flash ne moze niko da ti zapne u toku svirke.
Bas me zanima sta ce nekom pored 50 mb interne memorije i 4Gb externe HD u G70? Ja za tri godine nisam imao niakakvih problema sa Compact Flash karticama imam dve jedna stoji sredjena za svirku,a drugu koristim za ubacivanje i sredjivanje novih ritmova. Pa sto sredim ubacim u onu prvu...

aleksandarba nije ti G70 Pa800 treba sesti za njega i srediti ga,u pa800 ubacis tudji set i gotovo. Ne postoji aranzer na kojem je jednostavnije srediti ritmove i fajlove nego na G70 i na novoj E seriji,ali opet treba vremen da se dobije ono sto zelis.
sinisa je offline   Reply With Quote
Star 15.04.2010, 14:48   #4
hadzidinic
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.12.2009
Mjesto: Nis
Postovi: 231
Downloads: 1492
Uploads: 2
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 26 puta u 26 Postova
Instrumenti: Roland VA76/Roland Fantom S
hadzidinic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

E ovako.... ja sam bas tu karticu sa slike kupio pre nkoliko dana.... ubacio sam je u klavijaturu i... kao prvo, ne moze da radi bez nekog externog napajanja od usb-ovih 5V. Kad joj priustim i tih 5V stik zasvetli ali se klavijatura pravi luda... kao da nista nije ubodeno. Cisto bacanje para... a ako neko hoce mogu ovu moju da mu poklonim!
aj u zdravlje...
Dodato:
P.S
kao sto i svetski forumi kazu nigde nije naznaceno da je za ovaj PCMCIA adapter potrebno ex napajanje... a izmedju portova postoji ulaz za njega...

Promijenjeno od hadzidinic (15.04.2010 u 14:50 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
hadzidinic je offline   Reply With Quote
Star 15.04.2010, 22:43   #5
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 44
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Kao sto kolega rece nazalost ne moze...stvarno treba napajanje proverio sam kod drugara na laptopu. Kada se ubaci taj PCMCIA u laptop postoji kabel koji se spaja na vec postojeci usb konektor na laptopu i iz njega ide u PCMCIA adapter.Malo uvrnuto resenje al sta ces,zauzmes jedan usb dobijes 4 ili 2 nova zavisi od adaptera.
Mozda vam je najbolje resenje ako vec imate problema sa Compact Flash,a viska para da umesto njega ubacite MicroDrive .
sinisa je offline   Reply With Quote
Star 19.04.2010, 07:49   #6
hadzidinic
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.12.2009
Mjesto: Nis
Postovi: 231
Downloads: 1492
Uploads: 2
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 26 puta u 26 Postova
Instrumenti: Roland VA76/Roland Fantom S
hadzidinic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

upravo tako druze sinisa.....
a vi kolega aleksandarba... samo mi nije jasno iz kog razloga i koliko argumentovano nazivate G70 golim k*rcem jer vas je verovatno mrzelo da sednete jedno 5 sati i da vidite sta sve moze i kako moze da se edituje jedan ritam/midi file na G70.... Da li biste mogli da nam to malo objasnite? hvala...
hadzidinic je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 04:59


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije