Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

 
 
Alati tema Display Modes
Star 14.09.2023, 17:42   #1
Vux
Vredan član društva
 
Vux's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.10.2012
Mjesto: Las Vegas, Nevada
Godina: 32
Postovi: 279
Downloads: 85
Uploads: 12
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 42 puta u 41 Postova
Instrumenti: Korg PA3X-76
Interesi: IT
Vux ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Da li Korg PA ima falinku u zvuku?

Verujem da je dosta vas ovo primetilo, naime, kada sviramo solo traku, na primer samo bas gitaru, zvuci dobro, nebitno da li je fabrika ili sempl, ali kada se to pusti u miks sa ostalim trakama u aranzeru, dolazimo do nekog zvuka koji mi izgleda kao da je neko uzeo malj za razbijanje betona i bacio ga po sred miksa. Tu vise nema definicije individualnih instrumenata, niske frekfencije se gube, visoki hi-hat zvukovi se cuju kao da je yamaha psr290, sve mi je nekako u sredini, nema sirine zvucne slike. Probao sam da menjam panoramu, da menjam eq, master, koristio sam svakakve kutije, kablove, svirao na pa500 pa sve do pa3x i uvek mi je taj problem nekako prisutan, u manjem ili vecem obliku. Jednom prilikom sam imao roland prelude kuci na par nedelja, tamo miks zvuci odlicno. Ne kazem da su boje kvalitetnije, ali celokupan miks zvuci BOLJE nego na pa3x.
Znam da je zvuk stvar ukusa, ali meni ovo zaista nema smisla, da li jos neko cuje ovo ili sam ja lud ili mozda imam previsoke standarde?
Vux je offline   Reply With Quote
 

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:47


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije
Loading...