Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 06.11.2010, 00:00   #1
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

upravo to,mogao bih ja da sredim pa 80 za nedelju dana,i da zvuci kao gomila njih isto,a ako hocu da mi zvuci iole drugacije i kako meni odgovara,trebace mi podosta vremena da ga sredim...tu ide sve na strani va 5..sa druge strane,to je nova masina za mene,drugaciji sound,sveza krv,mozda bi mi dobro dosla za promenu..zato se i dvoumim pa pitam vas
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 06.11.2010, 00:55   #2
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 34
Postovi: 1.699
Downloads: 1324
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 368 puta u 331 Postova
Instrumenti: Yamaha Montage M7, MODX8, P115, Mainstage, NI Komplete, Korg PA500, Casio itd...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ako nisi imao kontakt sa korga nedelju dana ce ti trebati da ga proucis, a da ga sredis po tvoj ukus mislim da ce ti trebati jos malo vise.
A sto se tice dileme, VA serija ima solidan zvuk, i kad si ga sredio da zvuci dobro ne vidim razlog zasto bi menjao a vise si i naviko na njega. Sigurno da je pa80 bolji al ko sto kaze Grandia, nije on "raketa" pa da se oseti neka vidna razlika (ukoliko vec nemas semplove). Ako pricamo za pa80 sa flash card izbor se svodi na kolicinu memorije za semplove. Pa80 sa do 16mb semplove koje mozes koristiti i za ritam ili k2000 sa do 64mb al samo za zvuce. Sta i da odlucis neces pogresiti. Ja bi odabrao Korga, mada ne slusaj mene, to je zbog moja korgova pristrasnost
pozdrav
Ace je offline   Reply With Quote
Star 06.11.2010, 01:24   #3
fico
Pravi prijatelj foruma
 
Registrovan/a dana: 06.05.2004
Mjesto: Slovenija
Postovi: 613
Downloads: 2743
Uploads: 14
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 51 puta u 48 Postova
Instrumenti: E-mu X board;Novation SL61 MK II :Weltmiaster Cansone
Interesi: sve po malo
fico befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
fico pošalji poruku preko MSN messengera fico pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Moje je misljenje da ako si sredio sebi Roland ne menjaj ga za jedno vreme .Znas i sam koliko truda i vremena si ulozio u njega da on zvuci bas onako kako zelis .A sto se tice i PA 80 kao i K2000 ni jednog od njih ti nebi preporucio.Zasto ? Pa 80 ces tesko naci u odlicnom stanju i jos onda problem gde naci kartu za njega i sve ostalo isto tako K2000 .Slabosti K2000 tesko doci do memorije simm moduli ako jih i nadjes i ubacis odma moras da ganjas i dodatni ventilator isto je sa HD .Vast sinteza zvuka jedna od boljih ali komplikovana do kraja .Ako zelis da gubis za jednu boju po cjeli dan da ju sredis onda je ovo definitivno za tebe . Moj bi ti savet bio ako bas zelis da izmenis zvuk uzmi za sad neki modul i furaj ga pored Va jer kako izradjuju sintove sta god da kupis to je sutra staro a teze se proda nego kupi.
fico je offline   Reply With Quote
Star 06.11.2010, 01:30   #4
EmirTotic
Moderator
 
EmirTotic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.08.2008
Postovi: 933
Downloads: 1217
Uploads: 29
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 102 puta u 96 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 4, Korg TR61, itd...
EmirTotic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
EmirTotic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Isto sam hteo da ti predlozim LE umesto k2000 ali nisam hteo da te bacam u jos vecu dilemu. Kad bi uzeo LE i zadrzao roland imao bi odlicnu kombinaciju opasne ritam masine i provereno dobre solo klavijature.
__________________
Live a life you will remember.
EmirTotic je offline   Reply With Quote
Star 06.11.2010, 09:36   #5
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.324
Downloads: 5217
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 135 puta u 123 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Slazem se sa Emirom u ovom zadnjem postu. Za Le imas vec brdo materijala, nije toliko komplikovan kao kurz za sredjivanje, a mislim cak i da je jeftiniji. Drugo, ti si vec navikao raditi sa Vsamplerom, cak i uzivo koliko sam skontao, tako da ti nista ne stoji na putu da spojis rolanda i korga i da si pravis kombinacije koje mogu biti ubitacne, a plus bi imao i sempler koji nimalo nije naivan (full sempler sa mono, portamento i svim drugim opcijama koje Vsampler nema), a i dve master klavijature. A i sam znas kakva sve cuda mogu da se rade sa povezanim klavijaturama da ti ne pisem sada, pocev od semplovanih drum setova, pa do svih elemenata za ritam... Na PA80 bi imao 16 mb za eksperimentisanje i to je to. Ipak mislim da 64 mb sa Le-a mnogo primamljivije zvuci, plus semplova koliko ti dusa zeli (znas i sam posto si morao tritonove semplove za Vsampler konvertovati). Na tebi je da razmislis, ali ovo je kombinacija koju bi ja licno sebi uzeo.

P.S.: A, na kraju krajeva ako ti Le ne bude lezao iz nekih razloga, npr. ako ga ne budes mogao nariktati sa rolandom (sto sumnjam) i ako ne uspes da sredis kako ti sve odgovara Le mozes da prodas isti dan za razliku od drugih sintova. Svi znaju kakva je to klavijatura i sa njom nema promasaja.

Promijenjeno od yamahapassion (06.11.2010 u 09:39 sati)
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 06.11.2010, 11:16   #6
Milivoj
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 06.05.2006
Mjesto: Šamac-Prijedor
Godina: 34
Postovi: 91
Downloads: 1060
Uploads: 6
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
Instrumenti: Klavijature
Milivoj befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milivoj pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Druze sta god da uradis nisi pogrijesio...ma da je kurzweil opasna masina i po meni najbolja solo klavijatura...
Milivoj je offline   Reply With Quote
Star 06.11.2010, 16:06   #7
b.o.Y.c.h. ČK
Odomaćeni član
 
b.o.Y.c.h. ČK's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.04.2007
Mjesto: Međimurje, Bayern
Godina: 37
Postovi: 509
Downloads: 686
Uploads: 13
Rekao HVALA: 124
Zahvalili mu 43 puta u 43 Postova
Instrumenti: Genos, Scandalli, Bugari Gold, Hohner Bravo III
Interesi: Skupljanje salveta
b.o.Y.c.h. ČK befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
b.o.Y.c.h. ČK pošalji poruku preko MSN messengera b.o.Y.c.h. ČK pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ja ti nebi preporučio K2000, jer je prilično stari sint, osjetljiv, dosta se kvari, ima modernijih klavijatura, uzmi neki drugi sampler! U ovoj kombinaciji roland nebi prodavao, ili bi kupio neki za klasu jači...
__________________
https://www.youtube.com/user/bcirkvencic/videos
b.o.Y.c.h. ČK je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 07:24


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije