Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 03.05.2014, 07:24   #1
donniefalcone
Početnik forumacije!
 
donniefalcone's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.04.2014
Mjesto: Čapljina
Godina: 30
Postovi: 44
Downloads: 8
Uploads: 6
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Roland GW8
donniefalcone ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

A gledaj, nije gw8 toliko komplikovan za sredit jedino je problem sto ce ti trebat malo vremena na pocetku dok ne skontas kako sta funkcionira... Sto se tice tvornickih ritmova, ako kupis verziju gw8 za nase trziste, u njoj ce doc par tvornickih ritmova za nasu muziku npr 7/8,dvojka,sasa,9/8,rumba i tako... Ali po meni, ne zvuce ekstra, treba ih malo srediti... Ako zelis,kada kupis gw8, javi mi se, ja cu ti poslati moj set za gw8 sa mojim performansama i ritmovima... Sredjen je po mojoj mjeri,al kad ti to ubacis u svoju klavijaturu morat ces malo efekte i sve ostalo prilagoditi svom ozvucenju,al eto makar cu ti olaksat posao oko pronalaska performansi i stilova... Gw8 je odlicna klavijatura i da se fino srediti..Poslusaj uzivo svirke od kolege bobana010 sa svadbi, pa ces vidit kako odlicno zvuci gw8 kad se sredi... Ponovo kazem, klavijatura nije toliko teska za sredit, jedino je tesko na pocetku dok ne skontas kako sta funkcionira,ali snaci ces se ti Otidji isprobaj klavijaturu pa nam javi dojmove Mene osobno su razocarali tvornicki stilovi, i tek kad sam nabavio klavijaturu nisam imao nikakvih drugih stilova vec samo tvornicke, i radi njih sam pomislio da je klavijatura losa tj nije bila po mom ukusu.. ALi kad sam ubacio par stilova i pomalo cackao po klavijaturi i sredio ih, klavijatura me zadivila...
donniefalcone je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio donniefalcone za ovaj koristan post:
dmmacak (03.05.2014)
Star 04.05.2014, 14:29   #2
makso68
Odomaćeni član
 
makso68's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Mjesto: Prijedor
Godina: 57
Postovi: 668
Downloads: 883
Uploads: 28
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 106 puta u 97 Postova
Instrumenti: klavijature i gitara
Interesi: Ribolov
makso68 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kao dobar poznavalac GW 8 ti mogu reći da su fabrički ritmovi skoro neupotrebljivi za svirku(ali svi,ne samo naši).Kad se sredi možeš sa njom svirati uz svaki aranžer top klase,a solo boje koje se prave od ROM boja(256 MB ROM) mogu se srediti da zvuče bolje od većine semplova koje možeš naći za KORG Triton Le.
Kao dobar poznavalac Yamaha Tyros 2 i 3(imao sam ih duži period) mogu ti reći da nikad nisu zabagovale,niti sam od koga čuo da ne baguju.
Poštujem to što si ozbiljan i odgovoran profesionalac,i sam sam uvijek imao rezervnu opciju,a to je bila Yamaha Tyros 2 i Roland GW 8,što bih i tebi preporučio.Što se tiče materijala za GW 8 imaš ovdje u download centru sasvim dovoljno za odrađivanje bilo kakve svirke(i sam sam dosta toga postavio).Pozdrav!
Dodato:
U gornjem tekstu stoji da nisam ni od koga čuo da Yamaha Tyros 2 ne baguje.GREŠKA-Treba pisati da ni od koga nisam čuo da baguje.Pozdrav!

Promijenjeno od makso68 (04.05.2014 u 14:35 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
makso68 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio makso68 za ovaj koristan post:
dmmacak (04.05.2014)
Star 04.05.2014, 15:08   #3
EmirTotic
Moderator
 
EmirTotic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.08.2008
Postovi: 933
Downloads: 1217
Uploads: 29
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 102 puta u 96 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 4, Korg TR61, itd...
EmirTotic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
EmirTotic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Tyros 2 i LE su predobra kombinacija. Ne vidim zašto bi te izdao Tyros osim ako nemaš nekih problema. Ja ga godinama imam i samo mi se jednom desilo da me izda, a razlog je bio nestabilan napon u diskoteci, samo jednom a zgazio je milion svirki u svakakvim uslovima. Pričam kontradiktorno jer i sam radim na dva aranžera ali veruj mi da nema nikakve potrebe za tim, uzmi solo klavijaturu i radi, kad zaradiš više novca, zadrži LE i kupi noviji aranžer. To je moje mišljenje.
__________________
Live a life you will remember.
EmirTotic je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio EmirTotic za ovaj koristan post:
dmmacak (04.05.2014)
Star 04.05.2014, 15:11   #4
acakasper
Stvarno kod kuće
 
acakasper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.01.2012
Mjesto: Usa
Postovi: 1.149
Downloads: 1259
Uploads: 61
Rekao HVALA: 38
Zahvalili mu 137 puta u 134 Postova
Instrumenti: magpotVE
Interesi: magpotVE
acakasper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
acakasper pošalji poruku preko ICQ messengera acakasper pošalji poruku preko AIM messengera acakasper pošalji poruku preko Yahoo! messengera acakasper pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

emir je 100% u pravu,samo bih dodao za svakog muzicara koji se bavi ovde svirkama u Srbiji,ma kolko izgledao skup dobar korektor napona,nikad nije skup,i pored klavijature bez njega nigde.
__________________
Bog je stvorio zemlju a ostalo je
MADE IN CHINA
acakasper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio acakasper za ovaj koristan post:
dmmacak (04.05.2014)
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:45


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije