Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Ostalo > Servis klavijatura - uradi sam

Servis klavijatura - uradi sam Savjeti oko popravka, čišćenja, izmena dirki, mikroprekidača, napajanja i sl.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 26.05.2009, 07:12   #1
zox2003
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 06.02.2006
Mjesto: USA
Postovi: 171
Downloads: 283
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
zox2003 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kreso,

Fabricki ili uradjeno pristojno rucno nema apsolutno nikakve razlike...Ja sam inzinjer elektronike i to mogu da ti odgovorno potvrdim tako da fabrika ili ja apsolutno nema nikakve razlike.Moze ili da radi ili da ne radi ali nista vise.Svakako treba da se postuju pravila rada i lemljenja SMD komponenata i nece biti problem.Ja imam PA60 (sada imam i PA800) i licno bih voleo ovo da odradim ali nisam nigde mogao da dodjem do originalne PA80 maticne ploce pa da mogu da ih uporedim i "odradim" razliku.Pokusavam da dodjem do jedne i ako upijem da nadjem odmah cu da odradim/doradim moju staru PA60 i da postavim slicice.Za sada trazim pomoc u ovom projektu od ostalih clanova...Eto toliko...

Promijenjeno od zox2003 (26.05.2009 u 07:15 sati)
zox2003 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio zox2003 za ovaj koristan post:
darido (18.03.2010)
Star 26.05.2009, 13:40   #2
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 53
Postovi: 1.100
Downloads: 986
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@ zox2003

Vidi, Pa60 ima istu ploću i isti sistem napajanja kao i Pa80. Čak već na Pa60 već i imaš predviđeno mjesto za lotanje slota potrebnog za flash karticu i neki majstori to već naveliko rade. Na njega može ići ugradnja Flash readera bez problema, no s Pa50 kako sam se informirao će to ići jako teško.
Ispravljač (napajanje) napona od Pa50 je puno slabiji nego na Pa60/80 koji imaju ispravljač u sebi, ali i malo drugačiji sistem napajanja.
Znaći moj osvrt i savjet se odnosi prvenstveno na KORG Pa50, za njega mislim da će ugradnja Flash readera i posebice USB konekcije biti jako veliki i skupi zahvat. Samo ti USB interface košta 130 €. A danas daš Pa50 i uz 300-tinjak € nadoplate imaš Pa80 i jako dobrom stanju.
__________________
u penziji !

Promijenjeno od kreso (26.05.2009 u 13:42 sati)
kreso je offline   Reply With Quote
Star 26.05.2009, 15:19   #3
nele1
Ovaj baš voli da kuca
 
nele1's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.09.2006
Mjesto: Nemacka Berlin
Godina: 56
Postovi: 491
Downloads: 552
Uploads: 0
Rekao HVALA: 47
Zahvalili mu 80 puta u 76 Postova
Instrumenti: 2 Harmonike Artist,PA800,LE korg
Interesi: pomagati dobrim ljudima
nele1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
nele1 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Evo samo da kazem

Da ja imam odradjen pa 50 ,odradio sam ga kod Mikija iz Kg
klavijatura radi berprekorno vec jedno 10 meseci
znaci sve semplovi 16 mb,hard moze maksimim 40gb
jos sam spustio dirke na pa 50 i radi kao bombona
a imam i pa 800 ali zbog raznih pijanica ipak koristim po restoranima pa 50
znaci izvodljivo je sve ali to rade ljudi koj poznaju sve oko elektronike kao naprimer
Mikiiz Kg
__________________
NELE 1
nele1 je offline   Reply With Quote
Star 26.05.2009, 18:12   #4
KORGX5D
Drugar foruma
 
KORGX5D's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.03.2006
Mjesto: Njemacka i naravno Bosna u srcu
Postovi: 62
Downloads: 1699
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 105 puta u 22 Postova
Instrumenti: Korgovi razni, gitare, saz...
Interesi: Razne sfere kroz koje covjek ucenjem postize napredak
KORGX5D befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Pozdravljam!

Evo da se opet malo javim, posto sam u zadnje vrijeme u stisci sa vremenom, ali sam uskoro opet tu i istrajat cu kao i kod ugradnje HD-a u Pa50.
Vidim da ste konacno poceli malo da se zanimate i komentarisete na ovu temu, ali ne vidim ipak da ima dovoljno zainteresovanih za poduhvat. Vjerovatno ce se pojaviti uskoro.
Za (zox2003) cu postaviti i fotografiju mainbord ploce korga Pa80, da malo pogleda i posto vidim da ima potencijala, neka se ukljuci i pripomogne da i ovu temu pozitivno realizujemo.
Naravno, nece biti problem ugraditi flash reader u korga Pa60 (to cu vam postaviti ovdje), ali je u Pa50 zato puno teze, pogotovo sto nisam siguran da li je ovaj zahvat izveden na njegovoj mainboard ploci ili je izvrsena zamjena kompletne ploce. Tu bi nam vidim, mogao pomoci (nele1) sa nekom fotografijom, osim ako ne bude kao sa (gogilo-cacanin) kada je odustao postaviti fotografije za ugradnju HD-a, pod prijetnjom nevazenja garancije kod "izvjesnog gospodina". Ali bilo kako bilo, rekao sam da cu ja i to rijesiti kao i HD i postaviti ovdje, uskoro nadam se.
Cinjenica je da ovi zahvati nisu preporucljivi za totalne laike, ali ko ima imalo znanja i vjestine, moze bez straha da se upusti u posao uz moju pomoc i podrsku, a nadam se i uz pomoc jos nekih forumasa ovdje, jer ima ovdje iznenadjujuce velikog kapaciteta.

Toliko za ovaj put, pa do slijedeceg, lijepi pozdravi.

evo jos ova fotka sto sam rekao:
Grafički Fajlovi
File Type: jpg Korg Pa80 Mainboard.jpg (95,8 KB, 115x skinuto)
Highslide JS
KORGX5D je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, KORGX5D, za koristan post:
zorke (29.05.2009)
Star 26.05.2009, 18:43   #5
blatusan
Suludi Moderator
 
blatusan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2005
Mjesto: Stuttgart
Godina: 37
Postovi: 612
Downloads: 631
Uploads: 13
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 12 puta u 10 Postova
Instrumenti: Korg pa2x, Korg Pa4x, Korg triton classic ( sa moss )
Interesi: Muzika, Fudbal,Zene,Pive
blatusan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
blatusan pošalji poruku preko MSN messengera blatusan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pozdrav kolege. Ovo mi jedna od najdrazi tema i drago mi je da se do sad jako razumno i mirno odvija!
Imam pa50 vec neke 4 godine i nedajem je to mi je prva, na njoj mi je nevinost
Sto se tice pa60 nisam siguran kako stoji situacija kod nje i dali je Korg uzeo identicnu maticnu za pa60 i 80 samo sto je kod pa60 bez flash prikljucka. To bi bio lahk posao i sa nekih 200 eura i 2 sata posla vise, moze se imat pokoji samplovan ritam i sto sta. Sto se pa50 i njegove prerade tice, to je rizicno to bola i neznam ni jednog koji nije problema sa tim imao. (Nele, slozit ces se samnom) Tako da bi odusto ja licno prerade. Jedino nabavit maticnu od pa80 i roknit je u manje Pa serije, inace nebi.
Ako neka slika bilo kakvog dijelica pa50 treba, samo javite tacno sta i kako pa je otvaram i uploadujem pa gledajte!
Pozdrav, Alen.
blatusan je offline   Reply With Quote
Star 14.08.2009, 19:41   #6
zox2003
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 06.02.2006
Mjesto: USA
Postovi: 171
Downloads: 283
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
zox2003 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo vec duze vremena je tema neaktivna....Da li je moguce da nema niko zainteresiran i voljan da odradimo ovu prepravku?
Sta bi sa obecanjima?
zox2003 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio zox2003 za ovaj koristan post:
darido (18.03.2010)
Star 15.08.2009, 01:22   #7
Mirnes24
Drugar foruma
 
Mirnes24's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.02.2008
Postovi: 55
Downloads: 140
Uploads: 1
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Mirnes24 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

I sam cekam necel iko dati neko objasnjenje!
Mirnes24 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:21


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije