|
|
Početna | Registracija | Pravilnik i ČPP | DONACIJA | Lista Korisnika | Društvene Grupe | Kalendar | Pretraga | Današnje poruke | Markiraj sve Forume kao pročitane |
Sistemi Kompletni sistemi za ozvučenje... Kombinacije... |
![]() |
|
Alati tema | Display Modes |
|
![]() |
#1 |
Početnik forumacije!
|
![]()
Jarane puno ti hvala za ovaj odgovor...
Znaci ustvari ja samo koristim jedan kabal za izlaz iz klavijeture i ukljucujem ga u miksetu. A za zvucnike te nisam bas dobro razumio... Meni na mikseti pise da je maksimalna izlazna snaga za zvucnike 120W,pa kako onda smijem spojiti jace zvucnike??? Hoce li crknuti zvucnici ili izlaz na mikseti??? Toliko...???
__________________
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
#2 |
Ovaj baš voli da kuca
Registrovan/a dana: 17.07.2008
Mjesto: Ljubljana,Varaždin, tu i tamo,posvud pomalo
Postovi: 404
Downloads: 76
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 52 puta u 46 Postova
Instrumenti: Wersi Ikarus X1, Roland Fantom G6 , CME UF50
![]() |
![]()
@MICKY
Iz klavijature koristiš samo jedan izlaz-obično su stereo izlazi na klavijaturi L i R ,i kod jednog još piše i mono-obično L.Tu ubodeš jedan kraj kabla i drugi kraj na LINE ulaz u mixetu. Ako na mixeti piše maximalna izlazna snaga za zvučnike 120W, to je maximalna izlazna snaga koju može isporučiti pojačalo u mixeti.S obzirom da se radi o 4 ohma gledaj da nabaviš kutije koje rade na 8 ohma pa kada priključiš dvije na mixetu raditi će na četiri ohma i sve će biti OK.Kutije svakako neće izgorjeti od prevelike snage, jedino moraš paziti kod mixera s obzirom na starost da ne radi dulje vremena sa maximalnom snagom jer bi moglo doći do pregrijavanja ,a sumnjam da ima zaštitu koja bi isključila u tom slučaju pojačalo.
__________________
Bilježim se sa štovanjem! |
![]() |
![]() |
Sledeći član vam se zahvalio Zlatek za ovaj koristan post: | MICKY (28.06.2009) |
![]() |
#3 |
Švaler Veteran
Registrovan/a dana: 23.07.2007
Mjesto: u blizini
Godina: 58
Postovi: 767
Downloads: 614
Uploads: 26
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 77 puta u 71 Postova
Instrumenti: Korg PA 500, Korg TR-61
Interesi: muzika, rad na PC
![]() |
![]()
Ne moraš se bojat MICKY,
ako su ti zvučnici jači od miksete, neće ti crknut. Jedino da staviš zvučnike manje snage, onda bi bilo svašta. Sorry, kad sam pisao, kolega @ Zlatek je već odgovorio Promijenjeno od svirko (28.06.2009 u 21:21 sati) |
![]() |
![]() |
Sledeći član vam se zahvalio svirko za ovaj koristan post: | MICKY (28.06.2009) |
![]() |
Favoriti |
Alati tema | |
Display Modes | |
|
|